Jak pověsit kuchyňské skříňky na umakart?

Od: Datum: 04.09.13 21:01 odpovědí: 12 změna: 12.09.13 22:36

Dobrý večer. Máte někdo zkušenosti s věšením kuchyňských skříněk na umakart? Z druhé strany je koupelna, takže je to lehce přístupné. na co si dát pozor a jaké šrouby zvolit? děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.09.13 21:12

Pokud mozno najit v pricce kostru z drevenych hranolu, na kterou je (vetsinou) umakart prichycen a rozmistit otvory pro srouby v zadni strane skrinek tak, aby prochazely co nejblize temto nosnym prvkum, ale ne primo pres ne.. Srouby samozrejme musi prochazet pres celou umakartovou pricku a na druhe strane zkusit vymyslet nejakou listu kde budou ukonceny srouby maticemi s podlozkami. Ne primo podlozky na umakart.

: )

Ale tohle jsem delal asi pred 20 lety, tak mozna uz nekdo vymyslel jiny system.

Ohodnoceno: 0x

Od: hopŽ
Datum: 04.09.13 21:13

Tak jak se to původně věšelo. z koupelny šroub s velkou hlavou (nebo podložkou) a krytkou, uvnitř skříňky pak matka a asi také nějaká krytka...

doplněno 04.09.13 21:15:

... pozor?
... si dejte a nevrtáte ve svislé ose nad zásovkami nebo vypínači, většinou tam vedou dráty...
... a také aby ten umakart tu novou kuchyň unesl i s nádobím, to po netu těžko někdo odhadne...

Ohodnoceno: 1x

Datum: 05.09.13 07:04

Víte, jak jsou kuchyňské skříňky těžké, když jsou prázdné? A co teprve, když jsou plné talířů, hrnků a skla! To žádný umakart se sebelepšími šrouby neunese. Za umakartem v kuchyni, je ocelová konstrukce a ta to celé jistí. *hej* Ale jak se najde a jak se do ní šrouby dostávají, to budou vědět ti, kdo kuchyně vyrábějí a montují.

Ohodnoceno: 2x

Od: luke237
Datum: 05.09.13 07:37

Uchycovat to do umakartu (i kdyby skrz naskrz) je uplna blbost. To umakart nikdy neudrzi. Skrinky se normalne prisroubuji pres vyztuzeni v zadni stene skrinky do nosnych hranolu v te umakartove zdi.

Ty kuchynske skrinky vetsinou maji jen tenkou zadni stenu (jeji jedinou funkci je udrzet skrinky v ctvercovem tvaru - nema zadnou funkci v nosnosti skrinky). Proto se za tu zadni stenu pridaji 1 az 2 vyztuzovaci pasy z drevotrisky, pres ktere se to uchyti na zed.

Ty hranoly ve zdi se najdou pristrojem zvanym "hledac hranolu" nebo jak se to jmenuje cesky (anglicky "stud finder"). Jestli jsou treba videt v umakartu srouby (pod stropem a u podlahy nebo za kuchynskou linkou), kterymi se to k tem hranolum prisroubovalo, tak se samozrejme nic hledat nemusi a pouziji se ty srouby jako voditko, kde ty hranoly v te zdi jsou.

Datum: 05.09.13 07:46
se najdou pristrojem zvanym "hledac hranolu" nebo jak se to jmenuje cesky (anglicky "stud finder")Tak se tomu udajne rika "detektor dřeva (obrazky z Googlu).

Datum: 09.09.13 20:43

tahle odpověď není pravdivá, by je hodnocená.

Datum: 10.09.13 09:18
Autorka asi myslela, ze stena je postavena z CW svislych profilu.

Od: billi*
Datum: 05.09.13 11:27

Odporúžam odreza DTD dosku 18mm a viac, nalepi chemickými klincani (napr CEYS) alebo aj poisti a priskrutkova cez umakart ako je popisované. DTD doska bude opretá na zemi a na jej vrchnú hranu sa položía skrinky. Najväčší tlak bude na hranu DTD a keď sa skrinky ukotvia v hornej časti (môže by aj dolu) samozrejme cez umakart (odporúčam čo najdlhšiu lišt zo strany kúpelky stačí aj drevená (môže by aj pásovina FE) je istota že to nespadne. Samotná skrinka má cca 10 kg, obsah ďalších min 10 kg, istota je istota.

Od: prokykutil*
Datum: 08.09.13 09:51

Je to měsíc, co jsem dodělal kuchyň u mé dcery. Měla stejný problém. Napište mi na můj email martpro@tiscali.cz a já Vám napíšu co a jak včetně fotek.

Datum: 09.09.13 17:22

Kutile, nedělejte tajnosti, dejte to sem! Poučíme se všichni. ;)

Od: aha*
Datum: 12.09.13 22:36

Už mám hotovo. vruty zkrz a velké podložky. Tak jak to bylo předtím. zatím drží. Ani nevím, jak to předtím drželo jen na dvou malinkých vrutech. Teď jsou tam 4. Ale v Hornbachu si pán neodpustil. "To ještě existuje?-jakože kdo nemá zděné jádro je mimo. Díky za rady.

Datum: 09.09.13 18:54

Novou linku jsem pověsil úplně stejně, jak byla zavěšena stará - vruty do latí (rámu), které jsou pod umakartem. Nic jsem neprošroubovával skrz a už pár let to spolehlivě drží.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.