Samonivelační stěrka?

Od: Datum: 04.09.13 15:41 odpovědí: 3 změna: 04.09.13 19:46

Rekonstruuji byt a potřebuji srovnat podlahu v paneláku z 60 let. Problém je, že povrch podlahy je tvořen nějakým nátěrem, který zřejmě pochzí z doby výstavby. Předpokládám, že při vysavbě byla vylita betonová podlaha,které byla následně opatřena nátěrem řekněme v cihlové barvě do které byl metodou mokre do mokreho aplikovány "vlnky" v žluté a nevím jaké barvě. Vznikl tak poměrně kvalitní povrch,který na první pohled vypada jako "lino" Dnes bych řekl, že jde o epoxydovou barvu, v každém případě to i po 50 letech drží jak židovská víra. Netušíte někdo co je to zač? Jelikož jsem zboural nějaké příčky a finalní vrstva má být lepená vinylová potřebuji povrch srovnat. Chtěl jsme použít samonivelačku, ale bojím se, že se stěrka nespoji s podkladem, ktery má minimální nasákovat a tak ani není co penetrovat. Poradíte?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: zdenal*
Datum: 04.09.13 18:10

Zdravím

Ta penetrace je viditelně nějaké disperzní něco-jako lepidlo. To se nakonec dá ověřit. Podle mne,smyslem penetrace je uzavřít pro vodu cestu do podkladu aby ji podklad z tenké vrstvy stěrky nevysál. Na takovou penetraci se stěrka minerální podstaty stejně chytat nebude, jen prostou adhezí. Může se zakotvit leda mechanicky na nerovnostech. K primární otázce. Potřebujete mikronerovnosti a ty nemáte. Na stávající podklad nejspíše organického náteru to podle mne nechytne, souhlasím s vámi. Potřebujete to narušit alespoň z větší části.

Opálit? Nehrozí.Nařezat mělké drážky diamantem? Obrousit diamantovým kotoučem do úhlovky? Nic z toho vám nezávidím. Když budete brát málo, náter bude kotouč zalepovat, bude se to taky pálit. Musíte brát rovnou do betonu, je šance, že ten bude kotouč čistit. Jakýkoliv jiný kotouč zničíte, nebo nebude brát, po kontaktu s betonem. Prachu z toho bude jako v mlýnici. Jedním slovem strašné. Zkoušel jsem kdysi řezat flexou diamantem za chlazení vodou. Profíci dělaj na mokro, jak v interiéru, to nevím ale bez dodatečných opatření to rozptyluje dokola jemnou vodní mlhu, která se nasaje do motoru, ledaže by hodně foukalo, a budete rád, když vás to nezabije. Mě Fíčko ještě nepadalo, ale už jsem to cítil, jak jsem klečel na zemi.Potreboval byste kryt na stroj s odsáváním. Mimo to, se suchým prachem od řezání a vrtání stavebních hmot si žádný normální vysavač neporadí, hned se to ucpe a následně shoří, když si toho nevšimnete. Jak dobré cyklony- to nevím. Na to jsou speciály. Takový jsem ani neviděl, jen slyšel.

Jestli najdete schůdné řešení, referujte, jistě to bude zajímat nejen mne.

Mnoho štěstí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 04.09.13 19:20
avatar

"pata", nevím odkud jste, ale česká firma Bralep se zabývá stavební chemií pro podlahové systémy. Klidně pošlete mejlík technikovi do firmy a uvidíte, co Vám poradí. http://www.bralep.cz/onas.php?l=c Můžete také kontaktovat rakouskou firmu Murexin, která má také st. chemii pro podl. systémy, jen ceny jsou asi vyšší a možná nějaký sortiment podobný. http://www.murexin.cz/front_content.php

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.09.13 19:46

v každých stavebninách budou mít adhezní můstek, kterým podlahu natřete a můžete v klidu nivelovat.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.