Izolace před zateplením?

Od: Datum: 03.09.13 22:22 odpovědí: 5 změna: 04.09.13 10:24

Zdravím,

zateplujeme RD.
Strana domu, o kterou se mi nyní jedná, má úroveň vnitřní podlahy a vodorovné hydroizolace cca na úrovni venkovního terénu.
Je tedy nutné zakopat perimetr do země, jinak bychom EPS skončili na terénu a tedy i na úrovni vnitřní podlahy.
Okopáváme tedy kolem domu a zajímalo by mě, zda máme zeď pod úrovní terénu, kterou budeme zateplovat perimetrem nějakým způsobem izolovat nebo ne? (myslím hydroizolaci)
Jak postupovat?
Děkuji za rady.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.09.13 22:25

Jen se zeptám, proti čemu by tam ta hydroizolace byla?

Ohodnoceno: 0x

Od: koukolik
Datum: 04.09.13 06:30

Bylo by vhodné na stávající hydroizolaci navařit svislý pás do výšky cca 30 cm. Do stejné výšky bych posunul horní hranu perimetru. Nevím jak je to máte s vlhkostí kolem domu, ale voda z terénu by mohla vyvzlínat až do zdiva. těch 30cm je bezpečná hodnota.

Od: gigia
Datum: 04.09.13 08:37

Podle mě by měl být ale perimetr pod podlahou/izolací a právě EPS by mělo taky ještě přesahovat podlahu směrem dolů, teprve pak přijde perimetr... Tady to tak ale nedáváme, dáváme to na hranici z důvodu výšky terénu.
Takhle bych měla část 30 cm od země zatepleno perimetrem, pak EPS? To mi nepřijde moc v pořádku...

Datum: 04.09.13 10:21

Mně to nepřijde v pořádku tak jak to máte nakresleno. Perimetr nebo ještě lépe XPS má zasahovat až do nadzemní části fasády plusmínus těch 30cm. Důvodem je vlhkost od země, proti které je perimetr a XPS odolnější než běžné EPS. Dalším i když podružným důvodem je vyšší pevnost než má EPS. SPodek fasády je přece jen více vystavený nárazům a tlakům.

Podívejte se na kteroukoliv stránku výrobce nebo dodavatele fasádních izolací.

Datum: 04.09.13 10:24

... abychom si rozuměli: perimetr PROTÁHNOUT směrem nahoru, ne posunout desku zespodu nahoru. Že máte zatepleno i pod úrovní terénu je v pořádku.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.