Předokenní rolety- odhlučnění

Od: Datum: 03.09.13 21:52 odpovědí: 6 změna: 25.09.13 17:50

Dobrý večer.

Zajímá mě váš názor a zkušenosti s předokenními roletami. Firmy udávají několik dobrých vlastností jako: v zimě drží teplo, v létě chrání proti slunci, naprostá tma v místnosti, částečná ochrana proti zlodějům a ochrana proti hluku. Zajímá mě hlavně ta ochrana proti hluku. Někde uvádějí snížení hluku o 6 decibel, někde jsem dokonce četl že až 16. Chtěl bych znát názor někoho, kdo s tím má opravdu zkušenosti, jestli se ta hlučnost opravdu sníží, nebo jestli je to jen zanedbatelné.

Předem děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.09.13 22:08

Ano, předokenní rolety snižují průnik hliku do místnosti hodně. O kolik dB jsem skutečně neměřil, ale je to účinné. V Itálii je to dost běžná součást budov, v hotelích účinně chrání před horkem přes den a před hlukem z ulic, diskoték a pod v noci. Mě ale dost zásadně vadí ten pocit ,,zavřený v bedně´´. Ne že bych měl nějaké fobie, ale jsem prostě zvyklý že pokoj, kde spím, je i v noci mírně osvícen světlem z ulice, nebo Měsícem - ale hlavně ráno sluncem. Což tyhle rolety neumožňují - prostě se ráno probudíte do absoltuní tmy, kterou po vytažení rolety vystřídá jasné světlo.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 03.09.13 22:33
Tyhle rolety by se měly zvažovat před výměnou oken. ..
Ohodnoceno: 0x

Datum: 04.09.13 09:21

dobrý den,tyhle rolety máme už několik let,a nemůžu si je vynachválit,hlavně když venku fouká,nebo štěká sousedův pes...máme ty které propouští světlo,poloprůhledné,dělali je ve hnědé a světle modré barvě.Máme je od firmy Suntech,takže i ve dne je můžu mít dole,třeba když větrám jen přes roletu kvůli mouchám,tak je doma světlo.

doplněno 04.09.13 10:22:

mimochodem,máme je 30letých kastlových oknech,které jsou díky nim chráněné,takže vydrží ještě spoustu let...

Datum: 04.09.13 10:01

Máme je na chalupě na dřevěných, kastlových oknech. Proti zimě nic moc, proti slunci super ale tma doma, proti zlodějům - pokud žaluzii stáhnete a uzamčete zámkem co je na ni tak to dá zloději jistě víc práce, proti hluku - určitě toho slyšíte z venku méně, pro srovnání-pokud žaluzie není tak slyšet místní rozhlas, pokud je zatažená neslyšíte nic a v neděli vás nevzbudí zvony kostela.

Od: lenickalysa*
Datum: 25.09.13 16:51

Dobrý den, předokenní rolety máme právě od Lomaxu, který udává snížení hluku až o 16dB. Máme rodinný domek, sice na okraji města, ale s celkem fregventovanou silnící, to byl také jeden z důvodů, proč jsme se rozhodli pro rolety a musím říct, že vážně odhluční, jsme spokojeni, že jsme do rolet investovali a k tomu ještě dobře vypadají.

Datum: 25.09.13 17:50

Já si je namontoval jen do ložnice. Dělával jsem noční a dopoledne jsem se úžasně vyspal. Tma a ticho. Lépe než v noci.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.