Elektronické aukce energií

Od: Datum: 03.09.13 20:52 odpovědí: 16 změna: 08.09.13 08:23

Ahoj všem ,chtěl jsem se zeptat na Vaše zkušenosti s elektronickými aukcemi Elektřiny.Firma terragroup.cz ( Jihlava)nám nabízí za účast v akci cca 20% snížení cen. Chtějí roční vyúčtování elektřiny,pokud možno plnou moc a závazek na 2 roky. Já bych do toho šel, mám Bohemia Energy ketrá nenabízí naprosto nic,Eon tu teď začal nabízel 12% slevu při podpisu 2leté smlouvy.Já mám smlouvu na dobu neurčitou a rodinný dům se 2 byty,platím 3100kč měsíčně.Jaké jsou Vaše zkušenosti,znáte někdo tuto firmu? Mám to zkusit?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.09.13 21:38
avatar
Uspat se na dva roky v době neustálého klesání ceny silové energie není rozumné. Proč myslíte, ze vám tu slevu nabízí?
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 03.09.13 21:46
Nevím,podle mě to smysl má,Sdruží se více lidí do silnějšího odběratele a ty pak dostanou slevu za vyšší odběr,než má jednotlivec.
Datum: 03.09.13 22:30
avatar
No jak myslíte. Slíbí vám 20%, ale za poslední dva roky klesla cena elektřiny na burze o téměř 40%. Vy se upisete na dva roky a jakékoliv další zlevnění jde mimo vás. Velké firmy uz mají preprodany i rok 2015. Pokud bych si mel kupovat elektřinu dopředu, určitě ne na dva roky anebo mít možnost ji prodat dál. Tyhle aukce budou dobré, ale zatím tomu chybí pružnost a likvidita, mezi lidmi nejsou ještě v povědomí.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: lujs®
Datum: 04.09.13 23:02
avatar

Štírečku a vám byla cena snížená o 40%?.?.?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.09.13 09:47
avatar

Luis - jak jsem psal, energie muže být přeprodaná i na dva roky dopředu a můj dodavatel letos dvakrát, možná třikrát cenu snížil. Je ale třeba brát v úvahu, že se bavíme o ceně silové elektřiny, ta tvoří v konečném součtu ani ne polovinu ceny. Distribuce, různé poplatky, daň z elktřiny, to vám nikdo neslevní, protože v tomhle státě je bordel a na ceně elektřiny se snaží napakovat čím dál více firem a stát jim to umožnuje. Proč bych měl doplácet třeba na solární byznys?! To je snad riziko podnikání a at si ho každý nese sám.

Mimo to, sousedka se upsala na dva roky, cenu elektřiny má zafixovanou, takže ta ji neklesla, ale díky těmto "solaristům s podporou státu platí ještě víc, protože má "fix" jen na elektřinu, ale ne na dodávku atd. Kdo fix nemá, alespoň částečně se mu to srovnává snížením ceny silové energie.

doplněno 06.09.13 09:50:

http://www.kurzy.cz/komodity/…=6.9.2011&curr=EUR&unit=&lg=1

Ohodnoceno: 1x
 
Od: buss
Datum: 03.09.13 21:48

Má to háčíček, nejsou tam všechny firmy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.09.13 21:57
Co to znamená?
Od: buss
Datum: 05.09.13 22:02

Prosté, pokud vím, není tam ČEZ a jiné...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: koukolik
Datum: 06.09.13 10:07

Vadí to něčemu?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.09.13 21:25

Ahoj. Co píše Stirecek je pravda. Kdo se v týhle problematice moc nevyzná, tak se s tím upsáním na dýl docela zapikuje u firem, které o cenách a jejích vývojích ví víc. Soused si třeba Bohemku chválí už několik let, ale třeba syn v Liberci není nadšen z mizerný dostupnosti kontaktu s ní. Písemně je to na dlouhé lokty, telefonem to skoro není možné a ještě to s ním žere prachy. Mají až nechutný vychování a tím i hnusný přístup v případech nějakých problémů. Třeba v rámci dědění a tím i změně dodavatele. Všichni to jsou darebáci a nějakým způsobem si jsou ty firmy matkou a dcerami. ČEZ a spol. Tohle není trh. Pokud nemám do baráku vícero vedení od více dodavatelů, je to jenom šaškárna na pár měsíců. Jeden předhání jiného nepřehlednými nabídkami. Nebo, někdo má lepší zkušenosti?

doplněno 05.09.13 22:00:

V Jabloneckém deníku dnes prý psali, že se v Železném Brodě bude konat něco jako aukce , nebo výběrové říření přez dodávky energií a jejich ceny. Kdo posleduje, více se dozví.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: koukolik
Datum: 06.09.13 10:06

Podívejte se dobře na smlouvu. U těchto aukcí podepisujte smlouvu s pořadatelem aukce a měl by vám tam jasně garantovat minimální úsporu. Pokud na ni nedosáhnete, nemusíte po skončení aukce smlouvu s novým dodavatelem uzavírat. To mi připadá jako férový přístup. 20% snížení je zřejmě myšleno ze silové elektřiny, čili z celkové částky kterou platíte to může dělat 10% plusmínus. Není to zas tak málo a po 2 letech můžete zase jinam. A není vyloučeno, že se podaří vysoutěžit slevu ještě vyšší. Šel bych do toho.

Je pravda, že poslední dobou cena elektřiny na burze rapidně klesala ale zeptám se: promítl dodavatel toto snížení někomu z vás plně do ceny? Sám od sebe to žádný neudělá. Účast v aukcích, srovnávací portály, individuální změny dodavatelů, to jsou cesty jak na dodavatele zatlačit. Čekáním si nikdo nižší cenu nevyjednal.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.09.13 08:41

Přesně tak si to myslím také.Současný dodavatel nám nic nenabídl.Budu se řídit Vaší radou o garanci slevy,pokud to firma nedodrží, odstoupím od smlouvy.Děkuji za dobrou odpověď.

 

Datum: 07.09.13 10:13
avatar
Bohemia energy taky nabízí garanční ceny při upsani na dva roky. Stačí se podívat na net . Eon mne uz letos oslovil dvakrát, zrovna vcera mi došla nabídka na 12% slevy. Četl jste si ty obchodní podmínky? Výpověď není tak jednoduchá a pokud tak neucinite před koncem dvouleté lhůty, automaticky se o rok prodlužuje. Nicméně pořad tvrdím, ze jediný, kdo na tom vydělá bude vás dodavatel. Opravdu si myslíte, ze se všichni předhánějí v nabídkách jen proto, abyste vy sám ušetřil? Neco jako nechci slevu zadarmo Oni dobře ví, jaká garantovana cena se jim vyplatí. Proč to nedělali v době, kdy cena elektřiny rostla? Nechápete? Tady jde jen o vaše peníze, otázka je, kdo je bude mít. U mě není problém, změnit dodavatele dvakrát za rok a to platí i u plynu.
Ohodnoceno: 2x
 
Od: koukolik
Datum: 07.09.13 21:01

Vždycky vydělá dodavatel, ať je jakýkoliv ... kdyby nevydělal, tak nedodává

Ale samozřejmě, je to další možnost. Kolega si může najít levnějšího dodavatele a uzavřít s ním smlouvu sám, třeba k tomu využít nějaký srovnávací portál. Výhodou bývá kratší doba, na kterou se upisuje, zpravidla rok. Na druhou stranu, u aukcí je šance, že sleva bude vyšší, než ta garantovaná tak by rok navíc s fixní cenou nemusel být dražší. Je to vždycky na zvážení.

P.S.: nevím co je složitého na výpovědi smlouvy před skončením fixace. Stačí si pohlídat termín. Nebo udělit plnou moc k výpovědi novému dodavateli, kterého si mezitím vyhlédnu.

A vy máte smlouvy na dodávku energií na dobu kratší než 1 rok? Protože jinak nerozumím tomu, že můžete přejít i 2x ročně. Normálně to jde jen když váš dodavatel zdraží.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.09.13 23:39
avatar
Výpověď samozřejmě může dát při skončení fixace, ale ne během fixace. Jinak ja mám smlouvy na dobu neurčitou, takže můžu odejít kdykoliv. Výpovědní doba je vždy tři měsíce. Plyn jsem měnil letos i loni a je to pořad lepší, než se upsat na dva roky. Je třeba si uvědomit, ze firmy mají nakoupené kontrakty i na dva roky dopředu, tudíž při fixaci prodávají i nyní za ceny před dvěma lety. U smlouvy na dobu neurčitou se ceny upravují i třikrát ročně. Az přestanou dodavatelé nabízet fix, znamená to,zze ceny eenergií půjdou nahoru.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.09.13 08:23

Mám smlouvu na dobu neurčitou.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.