Štípačka na dřevo od Mounfieldu

Od: Datum: 03.09.13 17:03 odpovědí: 10 změna: 23.09.14 22:18

Tchán se rozhodl pořídit si štípačku na dřevo a nejspiš to bude tato od Mounfieldu http://www.mountfield.cz/stip…-powerlog-8t-1ZST9021.html#po Myslíte že bude dostačujicí? Dřevo tahá zadarmo takže si zpracovává zásobu na celou zimu + bych se přidal já (přitápění v krbu) zkušenosti nemáme žádné a podle parametrů těžko soudit..

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.09.13 17:15

Taky tedka doma jsme se rozhodovali jakou nakonec zvítězila štípačka z bauhauzu za 15000. dříve jsme si tu samou pujčovali od známého.

Byli jsme se podívat v moutfieldu a nic moc a předražený ta co je u nich v akci za 14 500 tak byla zlevněná na pulku... . V bauhouzu byla trvale za 15 000. Konstrukce tý štípačky je taková humpolácká až nesmyslná.

Zvedat metrovou kládu 20 čísel nad zem je naprosto zbytečná práce a k tomu na nádrž s olejem...

Vypínač je umístěn naprosto nevhodně když mi to tam bude svírat ruku tak tou druhou budu šahat někam za roh?

Máme přesně tudle http://www.zipperplus.cz/vertikalni/zipper-zi-hs12pt

Ohodnoceno: 0x

Od: ca554517
Datum: 23.09.14 22:18

Mounfield nebrat. Duvody: kdyz koupite neco na benzin, bude problem pri reklamaci s kvalitou paliva a mate smulu.

v tomto pripade bych volil schepach nebo tak se to nejak jmenuje. Koupili jsme ji tchanovi za 13500. Oznaceni je schepach 1010. Ma tlak 10tun a je to luxus. Stipe maximalni delku a to stylem, ze je jedno jestli je to smrk, dub nebo buk a suky vyslovene reze. A cena mountfieldu? Kaslete na jejich ceny. Schepach je mozne vydet v hornbachu a myslim, ze mi date za pravdu, ze je to luxus. A na internetu uvidite, ze ceny jsou nizsi nez v prodejne a mountfield s jeho "slevou" at jde k sipku.

Od: fribble*
Datum: 03.09.13 17:18

Myslím, že to není špatné, i když Mountfield kdekdo pomlouvá. Zpracování vypadá slušně, 8 tun tlaku je dost, má obyč. i čtyřhraný klín a hlavně umí délku 105 cm (tzv. dřevařský metr). Myslím, že bude sloužit dobře.

Datum: 05.09.13 19:58

dulezite jsou tuny, stul, kliny a podobne, a dle meho skromneho nazoru je dulezite si vybrat opravdovou znacku, a ne Mountfield

Od: jaromir*
Datum: 05.09.13 20:19

A jaká značka, případně jaké parametry by to měly být? Tchánovi se líbí jejich 7letá záruka (já to beru s rezervou) a je těžké mu něco rozmlouvat, proto se ptam aby to nebyly vyhozené peníze

Datum: 05.09.13 23:56

no ono asi se 7miletou zarukou asi nejde moc bojovat, Mountfield vi co dela v krusnych dobach, jen aby mu pak chudakovi tu reklamaci uznali... tak at slouzi... nemecke woodster a scheppach davaji jen 4 roky

Datum: 06.09.13 06:38

Viděl jsem podobnou štípačku nedávno v akci, jeden známej si ji ale předělal na nožní spouštění a tak jsem pozoroval, jak je toto nožní spouštění strašně výhodné a rychlejší, protože člověk nemá zaměstnané ruce spouštěcími pákami a může snadněji manipulovat se špalkem a dříve odlamovat a odhazovat naštípané kusy.

doplněno 06.09.13 08:00:

No takovou úpravu známý určitě neměl - měl to jak z fabriky, důmyslné táhlo, spodem vyvedené z nějaké té skříně a nožní šikovná "šlapka". Ta tyč s klínovým řemenem to možná ano, ale tak na 5 minut..., to je tak na úraz! Pokud bude mít někdo zájem, zjistím podstatu úpravy.

Datum: 06.09.13 06:58
mel jsem take doma podobnou na 8t a je mnohem lepsi nez lezak a ovladani nohou je opravdu pecka staci na kazdou paku povesit stary klinovy remen z auta a dolu na ne dat tyc

Datum: 06.09.13 08:28
asi jste znalec nastipal jsem neco kolem 20m a bude to min stejne bezpecne jako ta vase uprava jestly ne vyc a uz vydim co na tu vasi upravu reknou v servisu ja remeny sundam a kazdy vi prd

Od: ala1970*
Datum: 18.09.14 14:32

Dobrý den,

tak v prvé řadě je potřeba vědět jaké polena budete štípat. Jaký budou mít cca obvod a případně jaký druh, i kdyaž druh není rozohdující. Dále si pa kvyberte štípačku na dřevo s odpovídajícím T. X T je rovno pdole průměru. Jde to dobře vidět u popisu v obchodě. A pak již záleží kolik chcete investovat. Takž bych asi nevybírala podle značky ,ale hlavně podle mechaniky a co potřebujete štípat.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.