Podnájemní smlouva

Od: Datum: 03.09.13 01:30 odpovědí: 4 změna: 03.09.13 11:25

Zdravím, v reakci na podobný dotaz bych se chtěl zeptat na Váš názor. S přítelkyní jsme si pronajali pokoj. Je tam psáno že výpovědní lhůta je tří měsíční, ale potřebovali by jsme se odstěhovat dříve. Jde smlouva zneplatnit? V údajích o pronajímateli je pouze napsáno jméno a bydliště, žádné další osobní údaje. Navíc je tam plno překlepů, no prostě smlouva psaná za večer. Jinak je tam uvedena pouze částka co chce za celej byt 4+1 a to se rozděluje mezi ostatní. Chybí zde ale například jak a kdy nájem hradit. Jako předmět smlouvy je celé přízemí včetně příslušentsví, ale už dále nespecifikuje. V pokoji před námi byl nějaký nábytek, mohl by ho vymáhat po nás, kdyby jsme si ho odnesli? Případně vůbec neplatili nájem?

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.09.13 07:33
avatar

Když porušíte smlouvu (nezaplatíte), ukradnete nábytek = dopouštíte se trestného jednání! Jediné, co muzu poradit je, najděte místo sebe někoho jiného :), tak svůj závazek "přehodíte" na jinou osobu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.09.13 07:43
avatar

Když jste potřebovali bydlet, to vám byl pan pronajímatel dobrej co? Teď už nevíte jak byste se ho zbavili. Proč se s ním nedohodnete přímo? Jsme lidi.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.09.13 07:53
avatar

Takové dotazy mě dovedou nadzvednout. Mám zkušenost z Rakouska. Tam se často lidé (nebo zákazník a firma) mezi sebou dohodnou, podají si ruce a dohoda platí. Firma slíbí, že začně pracovat ve čtvrtek v 8,00 h a přesně v tuto dobu dělníci nastoupí. U nás se uzavře písemná smlouva, notář ověří podpisy a za pár dní jedna ze smluvních stran spekuluje, jak ze smlouvy vycouvat, hledá formální chyby (překlepy, datum narození apod), přitom se vůbec nepřihlíží ke smyslu smlouvy, k tomu, proč vlastně smlouva byla uzavřena. Takto postupuje i řada neseriozních firem, proto to u nás tak vypadá. Máme se hodně co učit.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: buss
Datum: 03.09.13 11:25

A proč jste to za těch podmínek brali? Tenkrát vám to nevadilo? U slušných lidí platí i co je přes per huba. O skončení se můžete dohodnout, prostudujte si OZ - nájemní smlouva.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.