Platná nabo neplatná podnájemní smlouva?

Od: Datum: 02.09.13 20:03 odpovědí: 4 změna: 03.09.13 11:08

Potřebovala bych od vás poradit.Nedávno jsme se přestěhovali do podnájmu kde jsem podepsala podnájemní smlouvu na základě §719 občanského zákoníku.Hned od podepsání smlouvy nám začala majitelka bytu dělat problémy.Opila se a byla drzá,smlouvu jen podepsala a nešla s semnou na ověření podpisu (kde ve smlouvě je přímo napsané že smlouva musí být ověřená podpisy nájemců,tak i podnájemců na příslušném úřadě k tomu určeném).Majitelka si odjela zpátky na Moravu smlouvu mi nepotvrdila,trvalý pobyt mi neudělala jak jsme se domluvili a je těžko s ní něco řešit i přes to že jsem jí na to upozornovala,proto jsme se rozhodli o přestěhování,ale majitelka bytu se ohání 2 měsíční výpovědní lhůtou.Chci se tedy zeptat jestli je tato smlouva bez ověření platná a zda má tedy nárok na tu 2 měsíční lhůtu?Předem děkuji za odpověd


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: zabu
Datum: 02.09.13 23:32

Výpovědní lhůta je ze zákona tříměsíční. Jediná možnost jak tuhle lhůtu zkrátit je dohoda a ta musí mít písemnou formu. Podepsaná smlouva platí, zákon nevyžaduje žádné ověření podpisů. Trvalý pobyt si můžete zařídit sám na městském úřadě, na základě podnájemní smlouvy. Nemyslím, že by úředník vyžadoval ověřené podpisy. Podepsaná smlouva by měla stačit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 03.09.13 00:00
avatar

Dobrý den, v podstatě to je zde již uvedeno vše. Tento vztah upravuje občanský zákoník a ta smlouva ho musí respektovat nebo i doplnit. Jenom bych opravil - trvalý pobyt získáte buď s platnou nájemní smlouvou, která má ověřené podpisy nebo je vyžadována přítomnost a souhlas pronajímatele (majitele bytu). Zdravím!

P.S. Ověřování podpisu probíhá až před ověřovatelem a podepisuje se za jeho přítomnosti - ne tedy dříve. Zpětně se podpis neověřuje.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kibic
Datum: 03.09.13 10:53

Je doplním, zpětně lze uznat podpis za vlastní, což má stejnou právní váhu, jako ověření podpisu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 03.09.13 11:08

Nepleťte si nájem a podnájem. Neplatnost smluv je relativní a absolutní. Proč nejdete se smlouvu za právníkem, porada jednoduchá je zadarmiko.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.