Koupě domu s vynecháním RK

Od: Datum: 07.10.13 19:13 odpovědí: 8 změna: 09.10.13 10:50

Dobrý den, s přítelkyní chceme koupit RD. Byli jsme si ho prohlédnout s makléřkou. Poté nám vyjednávala nižší cenu u prodávajícího, když jsme se shodli na ceně, poslala nám rezervační smlouvu. Ta se nám ale nelíbila a shodou okolností jsme získali kontakt na prodávajícího(kterého jsme ještě neviděli, bydlí 300km daleko) a zjistili, že nemá s RK podepsanou žádnou smlouvu. Rozhodli jsme se tedy s prodávajícím RK vynechat . Teď nám ale vyhrožuje, že na základě e-mailové komunikace o prodeji to není možné a prodávající zaplatí pokutu při uzavření smlouvy bez ní.

Takže, my nic nepodepsali, prodávající nic nepodepsal, má tedy RK na toto jednání právo? Děkuji za případné odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jm*
Datum: 07.10.13 19:42

Pokud jste nikdo nic nepodepisoval, tak dle mého názoru nemá.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 07.10.13 19:43

Ještě bych nabonzoval vlastníka ať řeší jak to, že jeho nemovitost nabízí. Tady nikdo neví, jakým způsobem jste komunikovali, obsah... Můžete položit dotaz, stížnost asociaci RK, jsou-li členy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.10.13 19:48
avatar

Nemá. Vyzvěte RK, aby Vám předložila pověření od prodávajícího nebo od Vás (ať doloží, že jedná z pověření prodávajícího nebo Vašeho).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jencek
Datum: 07.10.13 20:13

Dobrý den, prozatím děkuji za odpovědi. Co vím, tak prodávající má s RK jen e-mailovou dohodu, že budou inzerovat jeho nemovitost, ale nic podepsané nemají, takže vycházím z toho, že pokud nemají spolu nic podepsaného, nemají žádné právo takto jednat.

Od: ondrassek
Datum: 08.10.13 16:25

tak to pozor smlouva může být uzavřena i po telefonu a pokud souhlasil s využitím jejich služem tak tím souhlasil s jejich obchodními podmínkami.

Takže tu provizi z něho nakonec určitě dostanou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.10.13 01:01
avatar

To jsou jen finty a zastrašování ze strany RK. Pokud není písemně uzavřená výhradní, neboli exkluzivní smlouva nic ani jedné straně nehrozí. Mám s RK vesměs špatné zkušenosti. Nenechte se chytit nějakou rezervační smlouvou. Vždy tam mají zakomponované nějaké sankce, když se pak nebude realizovat klasická kupní smlouva dle jejich představ. Zajděte za notářem a sepište u něho kupní smlouvu, dohodněte s ním úschovu peněz, které vyplatí prodávajícímu až budete zapsáni v KN jako vlastníci. Přes notáře je to nejbezpečnější cesta, protože v případě pochybení notáře je garantem stát.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd*
Datum: 09.10.13 10:50

Jaké finty? Spíš je to vykuk - prodávající i kupující využili služeb RK, a teď když se zkontaktovali tak hledají jak RK obejít = nezaplatit za práci. Radit jak se vyvlíknout nebudu, zato doufám že RK se peněz domůže.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ondrassek
Datum: 08.10.13 16:22

A není ta realitka prolux? tam bychto čekal. Bývalý majitel mého domu se s nimi již 6 let soudí

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.