Účinný čistič odpadu vany

Od: Datum: 02.09.13 17:18 odpovědí: 22 změna: 25.06.14 10:04

Poradíte někdo čistič odpadu, hlavne na ucpanou vanu vlasy?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: trtr
Datum: 02.09.13 17:21

Zdravím, poradím rozebrat sifon a vyčistit ho, protože jakékoliv lití čističe odpadu věc vyřeší na max týden a je to tady znova. Překážka se akorát posune dále, kde se hůře odstrańuje.

Ohodnoceno: 0x

Od: wamp®
Datum: 02.09.13 17:27

Pokud nechcete rozebírat/což je chvilenka/,tak kupte v drogerii "Krtka",spolehlivý čistič odpadů

Ohodnoceno: 2x

Datum: 02.09.13 17:31

No právě že krtek to jen naleptá a nečistoty se jen posunou dále. Vlasy a tuk jsou velmi odolné, kolikrát krtek než nad vlasy vyhraje nad ucpaným sifonem a to pak má instalatér radost.

Od: paw®
Datum: 02.09.13 17:32

Vyprdnete se na krtka a sahnete vedle pro hydrozid sodny. Ten tvori 99% krtka a zbytek jsou aromata ci co. A je asi o polovinu lecnejsi ;)

Ohodnoceno: 1x

Datum: 02.09.13 17:47

Nechci tu dělat reklamu,ale Enzymix je ekoprostředek pro zanesené odpady organickými usazeninami.Má jednu velkou výhodu především pro majitele domovních čističek.Nevyhubí mikrofloru.

JABRAKA

http://www.bakterie-enzymy.cz…everstar-enzymix-50g/d-71274/

Datum: 02.09.13 18:07

doplněno 02.09.13 18:08:

Velmi účinný prostředek.

Datum: 03.09.13 01:12

Jak to funguje ve vanovém sifonu? Případně z které strany se to strká?

Od: laik
Datum: 03.09.13 19:10
Ja jsem to videl strkat primo do trubky (napriklad pod umyvadlem) po oddelani sifonu. Nemyslim, ze to jde strcit pres sifon, ale treba ty novejsi jsou ohebnejsi a dokazi se zalomit pres fion. I tam s tim ale nepujde moc hybat prave kvuli tomu velkemu zalomeni. Lepsi to zrejme bude strkat primo do trubky za sifonem.

Od: laik
Datum: 03.09.13 19:12
Snad jedine kdyby ten vanovy sifon byl ten typ, ktery se da cely vyndat zevnitr vany a pak tam zbyde jen velka dira s lehce pristupnou trubkou. Tam by se to asi dalo nacpat a lehce pouzit. S beznych plochym sifonem pristupnym z pod vany to zrejme nepujde, ale rad se necham poucit.

Od: jarm®
Datum: 02.09.13 20:49

Zřejmě jako většina z nás máte vanu, ale nemáte přístup k odpadu, že? Já jsem vybírávala vlasy ze sifonu háčkem na háčkování nebo pevným dřívkem, na kterém jsem měla háček. Jednou se mi to podařilo všechno vyčistit a od té doby dovám při vypouštění na odpad takový košíček - buď je z umělé hmoty nebo nerezu. Vlasy se tam zachytí.

Od: luke237
Datum: 02.09.13 23:27
Rady uz jste tady slysela, tak je jen shrnu:

1. krtek: Ne ten prostredek, co se lije do odpadu, ale to "pero", ktere se strci do odpadu a poradne se to protahne
  2. sitko do odpadu, kde se vlasy zachyti a vubec neodejdou do odpadu
  3. sifon se zabudovanym sitkem, ktery se do rozebrat zevnitr vany (misto aby se muselo lezt pod vanu, jestli to vubec jde).

Datum: 03.09.13 07:19

*smich* *smich* Se mi líbí ta rada nahoře : vyprdněte se na krtka a vemte hydrozid sodný. *smich*

*

Tak radím :

Pokud je odpad úplně ucpaný, pak nezbývá, než ho rozebrat. Pokud není úplně ucpaný, pak rozebírání je ztráta času.

*

Jinak odpad se nejlépe a nejrychleji čistí louhem nebo krtkem nebo hydroxidem sodným, což je třikrát to samé.

Takže pokud není odpad úplně ucpaný a přece jen trochu protéká, pak postupujte takto :

1. Kupte krtka nebo louh.

2. Vezměte konev nebo hrnec a dejte vařit aspoň litr vody. Až budete mít vařící vodu, prolejte jí odpad ve vaně.

3. Dejte vařit další litr vody.

4. Do odpadu nasypejte trochu krtka nebo louhu, asi tak čtvrtku dózy.

5. Zalejte trochou vařící vody, stačí pár deci. V tuto chvíli ale dejte pozor, protože v odpadu začne rachot. Louh ve vařící vodě prská do výšky, někdy i skoro metr. Tak pozor hlavně na oči.

6. Nějakou tu minutku počkejte, nasypejte další dávku louhu nebo krtka a celou proceduru opakujte dvakrát i třikrát, dokud není odpad úplně čistý.

7. Louh ani krtka doma neskladujte, spotřebujte ho všechen.

Mnoho zdaru.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 03.09.13 10:32

Zdravím, dobrá rada, ale starý novodur tohle mnohdy nevydrží a pokud povolí spoj někde ve zdi, tak se máte na co těšit.

Datum: 03.09.13 12:14

Ano hydroxid je lepší než krtek ( v podstatě krtek ho také obsahuje), lupínky koupíte v ne každé drogerii cena cca 50kč a pixla mi vydrží rok. Nasypi lžíci, zaleju půl litrem vařící vody a po 20min, propráchnu. Dělám to i u kuchyňského dřezu kde je plastová hadice(bývá dost teplá) a nevadí to již roky ničemu.

Od: radil*
Datum: 03.09.13 13:08

Figurek to popsal dokonale, není co dodat. Dělám to úplně stejně.

Nevidím důvod proč to rozebírat a ze zkušenosti vím, že i starý novodur tohle vydrží. Jen mi není jasný bod 7 - proč neskladovat? Vždy koupím dvě pixly krtka a vydrží mi tak na rok pro celý domek. Jen k němu nesmí mít přístup děti, i když má bezpečnostní uzávěr.

Jinak osobně jsem zkoušel i louh (hydroxid sodný), ale neměl takové účinky. Vím, že krtek ho obsahuje, ale prostě mi tolik nepomohl, možná ho mělo být víc, ale v tom případě už by to vyšlo finančně na stejno. Jinak instalatéři používají něco jiného, ale je to koncentrovaný a kdo s tím neumí, tomu se můžou roztrhat trubky i ve zdi, takže jsem se ani nepídil po názvu.

Datum: 03.09.13 17:00

neskladovat, protože i pár gramů louhu je velmi nebezpečná věc. Zvláště pak, když máte malé dětičky, pak jakýkoliv louh, jakoukoliv koncentrovanou kyselinu, aceton a podobné chemikálie raději doma neskladujte.

Datum: 03.09.13 18:58

"figurek" to bych ráda věděla jak to děláte, balení hydroxidu má 1kg.,krtek je menší a větší balení ale rozhodně není na jedno použití. Tyto věci mám v komoře panelového domu uloženy v původních obalech tak vysoko, že na ně ani sama nedosáhnu.

Od: radil*
Datum: 04.09.13 06:41

No, auto s benzínem je taky nebezpečné a přesto si ho kdekdo doma nechává. Tohle není důvod, myslel jsem, že k tomu máš něco důležitějšího. Takže to, co nevypotřebuješ naliješ do záchoda, abys doma neměl něco nebezpečného? Myslíš, že prášek na praní, léky a podobně je míň nebezpečné? To bych neřekl. A pokud někdo má malé děti, musí se podle toho zařídit a podobné věci mít mimo dosah, eventuelně zamčené podle vitality dětí. Nikdy jsem s tím neměl problém a nikdy jsem neřešil, jak hodně - prostě buď to nebezpečné je nebo není.

Datum: 03.09.13 07:37

Všichni už vám poradili velmi dobře Já jen doplním z vlastní zkušenosti. Nenávidím, když je ten poslední dílek z umějé hmoty, který je ještě ve vaně nebo umývadle, plný plísně, zažloutlý a jsou na něm nějaké hnusoty. Mám vyčleněný zubní kartáček a tím odpad, současně s vanou, vydrbu, většinou práškem na praní. A když zajedu ještě pod ty tři šprinclíky, které zabraňují větším kouskům zapadnout, většinou vytáhnu chumáč vlasů, které kartáček zachytí. A tak Krtka nemusím používat příliš často.

Od: instalater*
Datum: 03.09.13 18:50

Zdravím . Osobně na odpady doporučuji hydroxid sodný , hajzlzvon a vřelou vodu. V praxi jsem zažil , že některé přípravky na čištění odpadu rozleptávají zdvihací kolíček u automatického sifonu ( pokud je z plastu) Už se mi to stalo několikrát , že mě zákazník volal kvůli výměmě sifonu , že mu to rozežralo zdvihací mechanismus. Co se týče dřezu ( vyzkoušeno na průmyslových kuchyních) - největší hrnec vřelé vody a to několikrát opakovat . Samozřejmě za předpokladu že odpad aspoň trošku odtýká . A nejoblíbenější nástroj hajzlzvon. Odpady jsou pak vyšlemovaný jak střeva na jitrnice.

Datum: 09.10.13 10:04

mě na to funguje obyčejné savo - nalít do odpadu 2 panáky SAVA, dát špunt a nechat přes noc. Většinou za to mohou vlasy na které se nabalí sliz. Sliz Savo rozpustí, co to udělá s vlasy nevím... zatím jsem to řešit nemusel, Savo mi prostě zatím pořád stačí a rozdíl je znát. ;)

Od: bivojj
Datum: 25.06.14 10:04
Vy tam sypete cely Krtky a ja resim, co se ted stane, kdyz jsem tam vysypal misto doporucenych max 3 odmerek asi 6 je to teda asi 20 min a byl to docela mordor oproti jindy, ale jeste ted slysim ,jak breci a chrci trubky po panelaku prave jsem se bal, jestli jsem neco neprepiskl...tak snad ne

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.