Dodavatel plynu

Od: Datum: 01.09.13 09:53 odpovědí: 2 změna: 01.09.13 10:08

Zdravím, nastěhoval jsem se do bytu, kde je po minulém nájemníku odpojen plyn. Nechci plyn od standardního dodavatele, tedy RWE.

Nevíte, zda je možno uzavřít smlouvu a nechat plyn připojit přímo od jiného dodavatele (např. ENRA), nebo je třeba nejdříve připojit plyn od RWE a pak dodavatele změnit?

Díky za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.09.13 10:05

Podle mého názoru musí být zachována návaznost právních vztahů.Opětovné připojení plynu by měl tedy provést ten,kdo jej odpojil. Přesnou odpověď by měl dát nový zamýšlený dodavatel,protože ten bude přebírat odpovědnost a mohl by si případnou návaznost vztahů vyřešit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 01.09.13 10:08
avatar

Dobrý den, pokud to je nájemní byt, tak to řešte s majitelem bytu. On by měl žádat a nový odběr, nechat (asi) udělat revizní zprávu a zaplatit znovuzavedení. Vy, pokud si necháte převést plynoměr na sebe, si pak můžete zvolit jiného dodavatele plynu. Jenom pozor na smlouvu (jsou většinou se závazkem). Zdravím!

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.