Odstoupení od smlouvy a vrácení zálohy

Od: Datum: 31.08.13 13:55 odpovědí: 5 změna: 01.09.13 22:31

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jaké máme šance na vrácení peněz. Podepsali jsme Smlouvu o budoucí smlouvě o dílo se stavební firmou, při které jsme zaplatili 300.000,-Kč za zálohu. Při podpisu Smlouvy o dílo jsme zaplatili dalších 600.000,- jako platbu za 1.etapu smlouvu. Jenže mezitím se dostala stavební firma do problémů a není schopna nám dům postavit. Rozhodli jsme se pro Odstoupení od smlouvy s následným vrácením peněz, ale fi prý peníze nemá a dá nám vědět, jak se bude postupovat dál. Chci poprosit o radu, jak postupovat při "vymáhání" těchto našich peněz. Jaký je správný postup, co napsat, kam to poslat, kam zajít, na koho se obráti, atd. Moc děkuji za radu


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.08.13 17:10

Tady je ale opravdu kazda rada draha-a pokud fa nema penize...vem nahemu z kapsy!My take zaciname stavet-zakladova deska je hotova-delala ji fa-ALE-dostali zalohu (necelou 1/2 z celkove sumy) a zbytek pri ppisemnem predani za ucasti stavebniho dozoro,vyjadreni statika,ja nechapu proc lidi plati dopredu-ja chodim do prace a penize dostanu koncem mesice za ODVEDENOU praci a nikoliv dopredu!Presto vam drzim palce at to dobre dopadne!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 31.08.13 19:20

Nemám tušení jak dostat peníze zpět. Já postavila firmou domek vloni, platila jsem na etapy a to vždy po dokončení prace. Jedinná záloha byla 75% na okna. Stavba bez záloh byla moje podmínka. To jen pro příště, ale to vám momentálně nepomůže..

doplněno 01.09.13 14:23:

ne ne. Nejednalo se o velkou firmu, jen o firmičku s 40 zaměstnanci. Ale udělali jsme smlouvu, že platím po dokončení určité etapy - první platba za základy, pak hrubá stavba, střecha atd. Já jsem platila do jednoho týdne od vystavení faktury, tudíž pan stavitel ani materiál nemusel zaplatit a už měl platbu ode mne.

A tento způsob spolupráce byl bezva, práce šla od ruky, žádné nedodělky, vždy perfektně předaný nějaký úsek stavby. Každá etapa byla zvlášť naceněna, takže jsem dopředu věděla kolik budu platit. Vícepráce na celý domek byly odsouhlasené 2 tisíce. 13. září jsme kopli poprvé do země, za 10 měsíců jsme kolaudovali bez nedodělků a to firma měla rozestavěno několik objektů.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tynach*
Datum: 31.08.13 22:34

Firma byla ověřená, asi 12 let na trhu, dobré reference, lidé byli spokojeni, prostě vše OK. Pak problém kvůli neplacení od jiné fi. Měli jsme je prokleplé, ale prostě se stal malér. Myslím, že to není moc běžné, že platíte až po dodělání u staveb. To je spíš u větších firem. Jdu v pondělí ke známé právničce, myslím, že peníze nějak dostaneme, ale spíše po splátkách.

Od: petrvesely*
Datum: 01.09.13 11:38

Po zkusenostech ted jedina rada do budoucna: jak uslysite od nejake firmy slovo ZALOHA, U T I K E J T E!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tim
Datum: 01.09.13 22:31

Z těchto peněz už neuvidíte ani korunu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.