Musím pokácet stromy kvůli geodezii?

Od: Datum: 30.08.13 13:56 odpovědí: 5 změna: 30.08.13 22:13
avatar

dobrý den, dnes mi přišel do schránky tenhle dopis:

,,koupila jsem pozemek ,který potřebuji dát vyměřit geodezií.Jelikož sousedí s vaším pozemkem a podle průběžného měření by měl být bod někde kolem lískových ořechů,které je potřeba za tímto účelem skácet.v případě že by jste měla zájem se osobně vidět,jaké části se bude kácení lískových ořechů týkat kontaktujte mě na tel. xxx "

jedná se o to že je tu normální plot už leta letoucí řádně vyměřený již před x lety a od plotu cca půl metru na našem pozemku rostou lísky, jasně některé větve přesahují na sousední pozemek ale nechápu proč bych je měla skácet celé když k nim přesahují jen nějaké větve. v blízké době příjdou prořezat ale né teď zaprvé budou oříšky a za druhé takého bordelu z toho listí. jsem to chtěla udělat na jaře nebo pozdě na pozdzim ale teď? jsem povinna je porazit? poraťe co s tím díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: johnyfalco*
Datum: 30.08.13 14:08

Pokud je plot zaměřený, tak není problém. A vůbec. Geodeti pracují s informacemi z katastru a jemu příslušnému programu kde jsou potřebná data. Takže bych vůbec stromy nekácel. Už jen z toho důvodu že není vegetační klid, a v případě že někdo toto nahlásí (že kácíte zdravý strom) tak máte pokutu vy.

Ostatně, geodetii mi naměřili už asi stovku věcí od hal po inženýrské sítě konče u vyměření pozemku, a rozhodně jsme nemuseli kácet stromy ani nic podobného. Jako, geodetům stačí mít pár bodů a pokud je v okolí wifi, tak si vše zaměří přes GPS-ku (mají takový stroj).

Jako. Mé stanovisko by bylo takové, že ať se sejdeme, ať přijede i ten geodet a pobavit se s nima co vlastně chcou. Pokud z daného pozemku jde vidět cibule kostelní věže, tak má geodet hodně dobrý výstup pro zaměření. a strom jim rozhodně nevadí, pokud nejsou v pralese. Asi tak. Takže já bych nic nekácel...možná oříznul větve které zasahují na sousedův pozemek, ale to až v době vegetačního klidu.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 30.08.13 14:18
avatar

děkuji za radu, jedná se o pozemek na stráni .. a určite jě všude vidět-takže se nemám nechat? někde jsem slyšela že musím být přzivána jako sousedka k samotnému měření geodetů je to tak? nevíte?

Od: uska®
Datum: 30.08.13 14:55

Sousedovi přesahující větvě ořešte ihned, to máte dělat pravidelně. Dnes již na nálet do průměru 7 cm neplatí vegetační klid, kácí se celoročně. Jinak nic nekácejte, geodeti si poradí. Jen v případě, že bude chtít umístit značku do houští, tak mu pár větví vyříznete.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.08.13 14:58
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.08.13 22:13

no, napada me otazka, zda je stavajici plot v poradku/ zda je tam kde ma byt, aby jste po zamereni nezjistili ze leta letoucí užíváte kus cizího pozemku.mozna ma nová majitelka jiné info dle katastru a opravdu je líska ještě na jejím pozemku, dríve si s tím nikdo moc hlavu nelámal. kazdopádně nerad bych předbíhal. urcite si s tím geodeti poradí, nebojte, nechte lísku lískou ta jim vadit nebude.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.