Baxi tlak v topení - odvzdušnění/dopouštění

Od: Datum: 30.08.13 10:37 odpovědí: 5 změna: 30.08.13 16:03

Dobrý den. Odmontovávali jsme a zpět vraceli 3 radiátory a vypustili cca 2 kyble vody tlak v topení je na nule. Na kolik barů je optimální tento okruh topení tlakovat 1 bar. V návodu je uvedeno max. tlak v topení 3 bary. Případně zvládnu to sám, nikdy jsem to nedělal. Stačí otočit ventil na připouštění vody a připustit do topení vodu? Přitom asi musím odvzdušňovat radiátory až až tlakoměr stoupne na 1 bar tak zavřít přívod vody?

Děkuji za rady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.08.13 10:42
avatar

u našeho prothermu je minimální tlak 0,9 bar, takže bych připustil na tlak 1,6 bar, zavřel připouštění a šel odzdušňovat a postup opakoval. Pokud by tam chybělo mnoho vody, tak jeden může připouštět a druhý rovnou odvzdušňovat.

Tlak držím standartně na cca 1,2 - 1,5 s tím, že při topení se samozřejmě zvedne a při studené vodě rozhodně neklesne pod 0,9 což by kotel přestal topit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.08.13 13:11
avatar

V topení nemusí být velký tlak. Proč by musel být? Etážové topení běžně funguje i při tlaku 0,5 baru.

Jestli také máte normální etážové topení, pak postupujte takto :

Lehce natlakujete, odvzdušníte, dotlakujete, odvzdušníte podruhé, případně potřetí a počtvrté. Pak pustíte kotel a topnou vodu necháte proudit. Vyzkoušíte, jestli se zase někde v nějakém radiátoru nesbírá vzduch. Jestli sbírá, pak odvzdušníte zas atd.

*

Jestli máte vícepatrový dům a uzavřený topný systém, pak musíte nějaký ten bar přidat. Ale zase, natlakujte topení na co nejmenší tlak, právě tak, aby vám fungovalo.

*

Nemůžete nic pokazit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pavelv*
Datum: 30.08.13 14:01

Než budete tlakovat, doporučil bych kontrolu expanzní nádoby, zda je v ní dostatečné množství vzduchu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fffff
Datum: 30.08.13 14:51

A jak ji mám natlakovat, případně zkontrolovat. Asi si musím pozvat servisáka Baxi.

Od: pavelv*
Datum: 30.08.13 16:03

Pokud jste šikovný, zvládnete to svépomocí. Je třeba mít nulový tlak v systému, na expanzní nádržce by měla být krytka a pod ní obyčejný autoventilek. Tam stačí změřit tlak, tuším že by měl být o 0,2bar nižší než je provozní, budete-li tedy tlakovat systém na 1,6 bar, musíte upustit, případně dofouknout vzduch na 1,4bar a poté už jen natlakovat systém. Raději se ale na hodnoty tlaků zeptejte někoho jiného, toto byl jen odhad podle toho jak to mám u domácí vodárny.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.