Uškrcení stromu

Od: Datum: 28.08.13 23:44 odpovědí: 6 změna: 29.08.13 13:31

Zdravím, u baráku máme starý(cca 30 let) jasan. Před 5ti lety jsme u něj postavili hranici dříví a protože je na nerovném terénu, tak jsme jí přivázali řetězem ke stromu. Tenhle rok jasan nemá žádné listy a vypadá jak kdyby uschnul. Řetěz je zařízlí cca 1cm v kůře, je možné jakto strom zlikvidovat?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hop®
Datum: 28.08.13 23:48

Jo, každý rok řetěz přitáhněte o centimetr.

Takže ne, centimetr v kůře stromu tolik nevadí, tím ho neudusíte, ne některé stromy nefunguje snad nic, jeden takový nepohodlný strom znám, každý rok na něj lezu a odřezávám suché větve, aby byl trošku odlehčený a nezřítil se celý na přilehlý domek...

Ohodnoceno: 0x

Od: vlasatec*
Datum: 29.08.13 07:02
Jasan je poměrně odolný strom. Pokud se ale kůra přeruší po celém obvodu tak to nepřežije téměř žádný druh.
Ohodnoceno: 1x

Datum: 29.08.13 08:00

Presne tak, miza proudi hlavne pod kurou, takze kdyz prerusite pritok zivin tak to ten strom urcite poskodi

Datum: 29.08.13 07:58

míza ve stromech proudí hlavně ve vnější vrstvě těsně pod kůrou, tam kde je dřevo nejmladší. Když nejmladší vrstvu narušíte, strom usychá. Asi právě toto se vám povedlo.

Ohodnoceno: 1x

Od: lego®
Datum: 29.08.13 12:36

Pokud si vzpominam na skolu a proctu si toto http://www.atlasdreva.hu.cz/m…icke/teorie_stavba_kmene.html tak mi to moc nesedi.
Jak to tedy je?

Od: pavelv*
Datum: 29.08.13 13:31

Já jsem si to myslel, takže i když to rozvážu, tak už to bude zbytečný. Jak dlouho může takovej strom usychat, je ve stínu. Abych věděl jak dlouho ještě hranici drřeva udrží.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.