Baxi nuvola velký tlak v topném systému

Od: Datum: 28.08.13 13:12 odpovědí: 3 změna: 29.08.13 08:37

Zdravím. Můžete mě někdo poradit. Mám kotel Baxi Nuvola 140 Fi kotel se po zapnutí přetlakoval cca 3 bary a přez výpustný ventil začala téct voda. nevíte čím by to mohlo být? Je málo vody v topném systému? Případně jak ji mám doplnit, nikde v návodu jsem se nedočetl jestli má kotel automatické doplňování vody, případně jak se voda doplňuje. Po tom co se část vody vypustila tlak vody byl na nule.

Díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.08.13 13:39

Někde v topné soustavě (většinou v blízkosti kotle) musí být umístěna expanzní tlaková nádoba.

Podle toho, že tlak šel na 3bary a teď je na nule, tak je ta expanzní nádoba bez vzduchu ( má být z části naplněná vzduchem).

Takže zkontrolujte tlak vzduchu v expanzní nádobě - pokud na to máte přístroje, a nebo zavolejte odborníka, který to zkontroluje všechno během půl hodinky.

Může být pouze ušlý vzduch, může být prasklá oddělovací membrána, může tam být něco ucpané.

Každopádně buďte rád za pojišťovací ventil.

Já když přetopím ve starém topném obvodu bez pojišťováku, tak mám vždycky strach kde všude mi prasknout trubky a radiátory (jaký jsou to rány).

Ohodnoceno: 0x

Datum: 29.08.13 08:37

Colombo ty si koleduješ o demolici domu. Bez pojišťováku? Leda bys měl otevřenou expanzi na půdě a ty rány by způsobovala roztažnost trubek.

Od: hop®
Datum: 28.08.13 18:57

Zdravím,

tento kotel má expanzní nádobu na topný okruh uvnitř, pokud se kotel rychle přetlakoval, je tato expanzka špatně natlakovaná. Buď je v ní větší tlak než kolik "unese" pojistný ventil, anebo s největší pravděpodobností z ní tlak unikl (lze dofouknout) případně je vadná.

Na dopuštění vody do topného okruhu je dole kohoutek ;)

Návod k tomuto kotli je ke stažení zde...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.