Jak zrušit sídlo firmy

Od: Datum: 27.08.13 07:22 odpovědí: 2 změna: 27.08.13 08:40

Dobrý den, prosím o radu, jak zrušit sídlo firmy vietnamcům, kteří ho mají v našem domě. Měli jsme je tu v pronájmu, nyní se už odstěhovali, trvalý pobyt jim také odhlásíme, ale vůbec netuším, jak postupovat v případě zrušení toho sídla firmy, která patří jednomu z nich. Budu Vám vděčná za jakoukoliv radu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: buss
Datum: 27.08.13 08:30

Obávám se, že vy nikomu nic rušit nemůžete, jen vlastník firmy, úřad, popř. soud (podejte podnět).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jarm®
Datum: 27.08.13 08:40
avatar

Nejprve odhlásit trvalý pobyt. Dodat na úřad, kde se přepisuje trvalé bydliště smlouvu o ukončení nájmu. Bude zahájeno správní řízení, které může trvat až 8 týdnů. Uvedete jejich adresu, na které se mohou nacházet, pokud ji znáte nebo na ně telefon. Budou je obesílat (vám bude chodit kopie korespondence). Když nebudou pořád přijímat poštu, zhruba po 6ti týdnech jim bude stanoven opatrovník, který za ně bude přejímat poštu a tím se to trochu urychlí. Bude potom vydáno rozhodnutí, které po určité době nabyde právní moci. Toto si necháte potvrdit na úřadě, že právní moc byla nabytá.

Tento dokument předáte na živnostenském úřadu a nahlásíte, že od data xxx se nezdržují v místě podnikání. Tam jim hrozí pokuta a živnostenský úřad zřejmě ukončí jejich živnostenský list s místem podnikání. To se však jen domnívám, protože něco podobného řeším s bývalým nájemníkem, který tam měl v mém objektu živnost. Zatím čekám k na potvrzení, že rozhodnutí o ukončení trvalého pobytu nabylo právní moci. Jsem tedy pouze v první fázi, která trvá už 9 týdnů. Můj bývalý nájemník je zadlužen a hrozí mu exekuce. Opravdu nevím jak postupuje živnostenský úřad, protože sídlo podnikání není vázáno na trvalé bydliště.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.