Přívod vody přes základy

Od: Datum: 26.08.13 14:08 odpovědí: 3 změna: 27.08.13 20:39

Zdravím

rozhodl jsem se napojit zděnou chatu na vodovod ze studni, ale objevil se mi problém. Nedokážu prorazit základy hluboké cca 80cm a vzhledem k prostorovým problémům je nedokážu podkopat, rozhodl jsem se tedy jít zkrz. Mám vrtačku 710W a vrták na beton. Můj plán byl udělat pár děr (potřebuji díru širokou cca 40mm) do kruhu a potom vysekat. Bohužel, co čert nechtěl, v půli základů se vrták odmítá zakousnout a já to prostě prorazit nedokážu. Je nějaký způsob, jak ve stísněných podmínkách udělám díru? Jaký stroj na to mám použít? Nějaké kladivo, zbíječku? vzhledem ke konci léta celkem spěchá. Díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.08.13 14:22

Co nejde silou, jde ještě větší silou.. :)

Ale zvlášť v chatě, která není trvale provozovaná bych se spíš pokusil jít pod těch 80 cm, kvůli zamrznutí.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 26.08.13 17:29

Jak se nedokáže vrták zakousnout? Že by narazil na železo?

Nejde podkopat 80cm do země..máte foto, abych to viděl, že to nejde...

Datum: 27.08.13 20:39

Existuje postup zvaný jádrové vrtání, stojí to sice peníze ale výsledek je čistá práce a nevadí ani železo, např. http://www.jadrovevrty.cz/

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.