Domácí úprava vody

Od: Datum: 26.08.13 13:39 odpovědí: 20 změna: 09.04.15 07:56
avatar

Vážení rádcové, prosím o chvilku vašeho času a radu. Dnes nás na chalupě navštívil prodejce zařízení na úpravu vody, firma http://www.aquaprogress.cz/cs/, prezentace byla zajímavá až děsivá když nám vložením jakéhosi el. přístroje bylo demonstrováno co za humus pijeme, pán měl sebou vlastní vodu a ta zůstala naprosto čirá. Překvapilo mě to, že údajně totéž co naše studniční voda obsahuje i pitná voda v Brně, je prý brněnská má navíc chlor a ta naše ze studny zase moc dusičnanů. Bylo nám doporučeno ne zrovna levné zařízení (50 000 + každé 3 roky servis za 3000). Ptám se tedy, máte někdo zkušenost s podobným zařízením? je naše voda opravdu tak špatná nebo měl tu svojí vodu už nějak umrtvenou a jde jen o zdařilý obchodní trik? Děkuji. Lída


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: paw®
Datum: 26.08.13 13:43
Zkusenost s tim nemam. Ale pokud chcete mit jistotu, vemte vodu a dejte ji na rozbor. A uvidite. Pan mohl mit treba vodu z rybnika a destilku. Pokud vase voda projde rozborem tak bych neinvestoval 50k do pochybneho podomniho prodeje.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 26.08.13 13:47
avatar

Já si myslím, že když jste vodu ze studny do dneska pili a nic nikomu není že to nebude tak hrozné.

Obchodníci se vám budou snažit vnutit jen to své a to za každou cenu.

Ale domácí upravna za 50000tisíc je asi trošku přehnaná. Je pravda že voda obsahuje kde co ale že by po zastrčení jeho elektrického něčeho byla zrovna takový humus asi nebude tak zcela pravda.

Když už máte svoji studnu a vodárnu tak bych to možná řešil nějakým lepším filtrem atd, ale určitě ne za 50000kč...

doplněno 26.08.13 13:49:

Musím se jen smát praktikám podomních prodejců...

Z vlastní zkušenosti: Muj děda si koupil jednoplotýnkový(údajně indukční vařič) za neuvěřitelných 24tisíc...

No chytit toho šmejda tak mu ho dám osobně sežrat i s kabelem...

*modla* přísahám...

Ohodnoceno: 4x
 
Od: ben®
Datum: 26.08.13 13:51
avatar

Dobrý den, trochu to připomíná ten trik s vysavačem a hrozbou roztočů. Zkrátka, hlavně nic a nikomu nepodepisovat a pána slušně poslat někam. A udržet si zdravý rozum a peníze na účtě.

Jak dlouho tam tu vodu pijete? Dlouho - a jste stále naživu. Jedině si nechat udělat ten rozbor vody a až podle výsledků investovat do sanace studně. Pořád to vyjde levněji. Zdravím!

doplněno 26.08.13 14:10:

lidus - je to tak. Roztoči provázejí člověka od kolébky a většině lidí nic neudělají. Zcela čistá voda je snad jen ta "destilka", ale v každé jiné se vždy něco najde. A jak popisujete tu Vaší studnu, tak ta tady bude ještě sto let. Rozbor vody po pěti letech je asi v pohodě. Hlavně, nic tomu prodejci nepodepsat.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 26.08.13 13:59
avatar

Bene napadlo vás přesně to samé jako mě, roztoč zvětšený tisíckrát, stále spíme v peří a bez újmy. Vodu ze studny pil praděda, děda a my ji pijeme 30 let. Poslední rozbor byl před 5lety, dusičnany vyšly špatně-voda nevhodná pro malé děti, obsah minerálů velký, studna se nechala profesionálně vyčistit, jde o skládanou, kamennou studnu 9m hluboká a voda je tak 1,5m od vrchu.

Všem díky za reakci.

Datum: 26.08.13 14:35
avatar

Dobrý den,

tak to máte vodu dobrou, trochu na škodu jsou ty dusičnany, ale mineralizace je naopak pro pitnou vodu žádoucí.

Na tom ale staví prodejci různých filtrů svou falešnou teorii. Čaj z mineralizované vody je trochu kalný, čaj z demineralizované (destilované) vody je krásně čirý - nic to ale nedokazuje. Jak známo, tak destilovaná voda není vhodná k pití.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.08.13 13:51

Určitě jde o obchodní trik. Kdyby vaše voda byla nějak závadná, tak se projeví zažívací potíže a museli by je mít všichni na vesnici nebo ve městě.

Pokud chcete vědět, jakou kvalitu má voda, tak si objednejte rozbor vody. Oni přijedou, odeberou vzorky a za nějakou dobu vám zašlou výsledky. Za tuto službu zaplatíte, ale budete mít oficiální doklad s přesně uvedenými parametry.

Obchodník potřebuje prodat a udělá cokoliv, aby zákazníka nahlodal a ten potom vytáhl peněženku a kopil si nějakou naději. Je to tak, jako se zázračnými vysavači v televizi.

Zkušenost se zařízením nemám, ale rozhodně bych si promyslel vydávat takovou hromadu peněz za něco, co možná ani nepotřebujete.

Možná by bylo zajímavé udělat rozbor kvality vody před instalací zařízení a po instalaci zařízení. Pak porovnat výsledky a viděli byste jestli je tam nějaký rozdíl. (jestli zařízením voda pouze protéká a nebo se opravdu nějak mění parametry a kvalita vody.

A taky toto určitě není jediné zařízení na úpravu pitné vody. Možná najdete i levnější řešení.

Prostě žádné okamžité rozhodnutí. Promyslet to, probrat to se členy rodiny, sousedy, známými, vodoinstalatéry, prostě s někým kdo k tomu má co říct.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 26.08.13 14:09

100% čistá voda je blbost. Asi tak jako nějaký zázračný gel co zabije všechny bakterie... Člověk je složitý organismus, potřebuje širokou škálu všelijakých minerálů co je běžně ve vodě. A plno "hnusu" ve vodě bez problémů zpracuje aniž by mu ublížilo.

.

Jak píšou ostatní - pokud vodě nevěříš tak si nech udělat profesionální rozbor v laboratoři, nikoliv "rozbor" od nějakého dealera.

.

PS: nemusí to být trik. Prostě voda je skutečně "živá". Stejně jako třeba vzduch, který by se ti pod silným mikroskopem také nelíbil.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rv
Datum: 26.08.13 14:45

Nevyhovuje-li voda, tak dlouhodobě finančně nejlépe vychází reverzní osmóza. Jednorázově do 10 000,-Kč a pak ročně cca 500,-Kč. Teda pokud chcete získávat pitnou vodu pouze na pití/vaření cca 200l/den.

U nás používáme http://www.mangala.cz/ro-106p…filtracni-jednotka-p-180.html

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 02.02.15 20:14

Pro rv - reverzní osmoza vyrobí sice destilovanou vodu (výbornou např. do myček skla) ale nepitnou z toho důvodu, že je absolutně bez minerálů, tudíž by člověk musel ty minerály si dodat někde jinde.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kjanik112*
Datum: 26.08.13 15:00

Před lety jsem četl článek nějakého vědce, který tvrdil: Bude-li Vám někdo nabízet filtr na dusičňany, je to darebák a podvodník. To není dodnes zvládnuté. Víte, kolik je draze vyvrtaných studní, a jsou nepoužitelné pro velký obsah dusičňanů?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 02.02.15 20:33

Pro kjanik112 - nemáte pravdu. Filtr na dusičnany existuje a je funkční (sám jej vlastním pro naši restauraci a hygiena ho akceptuje).

Je od firmy Culligan a mám jej od roku 1997. Má své ale - 1. Dusičnany sice filtr odstraní, ale pouze formou přeměny na chloridy t.j. sůl. Norma pro dusičnany v pitné vodě je 50 mg a chloridy 100 mg. U nás jsme měli dusičnany tak 60-70 a filtr je snížil na tak 30 -40, ale naopak zvedl chloridy z našich asi 70 na 140 což hygiena akceptovala. Pocitově byla voda nepatrně slanější. 2. cena tenkrát kolem 40000 tis. 3. rozměry přibližně tak jako 2 bomby 10 kg propan butan plus rozvody. Jinak se do toho sype jen tabletovaná sůl - náklady minimální a jen tak jednou týdně filtr na hodinu nefukční kvůli regeneraci.

Takže myslím, že pro rodinu nevhodný a nepotřebný při přiměřené spotřebě vypité vody. Mám neověřenou informaci, že v některých zemích včetně třeba Německa je norma dvojnásobná t.j. 100 mg dusičnanů na litr vody. Teď máme vodu z řádu a taky žádná sláva - dusičnany kolem 30 mg na litr vody.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kjanik112*
Datum: 02.02.15 20:58

Děkuji Vám za Vaše zajímavé informace.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 02.02.15 23:34

Děkuji za Vaši odpověď. Jinak jsem se koukal na stránky výše uvedené firmy a opravdu to vypadá na velmi, velmi předražené filtry s omezenou účinností a velice vysokými provozními náklady.

Každému zájemci o úpravu vody doporučuji hlavně NAVŠTIVTE nejbližší chemickou laboratoř (v Praze například fy. PEAL) ale určitě jich je v každém našem kraji vícero. Tam Vám poradí jak správně vodu odebrat, zapůjčí lahvičky na odběr. Poradí Vám jaké parametry jsou ve vašem místě rizikové a které se vyplatí změřit. Samotné dusičnany jsem platil kolem 100 kč. Bakteriologický a základní chemický rozbor býval kolem 1000 Kč. Taky ale po mě hygiena chtěla několikrát rozbor úplný a to bylo až 8000 kč jednou za dva roky. To všechno ale platí pro veřejné provozy. Domácnosti takovou povinnost samozřejmě nemají, je to jen na vlastním zájmu. A HLAVNĚ POZOR ! to vše platí jen pro STUDNY a jiné vlastní zdroje. Pokud jste napojeni na veřejnou síť, tak si rozbor vody vyžádejte zdarma na svém dodavateli pitné vody. V případě problému se pak doporučuji obrátit na odbornou firmu, zabývající se úpravou vody, doporučuji fy. Culligan, ale určitě se najdou i jiné i levnější. Rozhodně nikoho nepouštějte do baráku, aby Vám odběr vody dělal a pak Vás strašil a nabízel rozličné předražené přístroje. První konzultace vždy na firmě. Obecně všichni podomní obchodníci s čimkoli mají své výrobky mnohonásobně předražené. Solidní firmy nemají důvod se takto vnucovat. A vždycky nejprve srovnávejte. Každá firma a každý výrobek má svého konkurenta, a kdo říká, že ne tak lže.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 26.08.13 17:44

Nenechte se oblbnout. Za maminkou mého kamaráda taky přišel jeden, a tvrdil, že mají ve vodě radon, že je to zdraví škodlivé a kdesi cosi. Tak mu odpověděla, že jí je 79, sousedkám, co spolu chodily v neděli do cukrárny na kafe a zákusek, je jedné 81, druhé 86, a třetí je mladice, jen 77. A celý život pijí všechny tu vodu s "radónem", nic jiného, a kolika let se dožily. Povídal kamarád, že ten pohled toho prodejce nezapomene nikdy. Jak kdyby mu brali hračku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kamka
Datum: 02.02.15 19:28

Rozhodně bych se od této společnosti držela dál. Objednali jsme si kontrolu vody dle letáku, který jsme obdželi ve schránce. Za 120 kč nám byl dvěma ženami proveden rozbor vody. Při jejich přednášce jsme si vyslechli jak moc jsme nemocní a co nám může takto znečištěná voda udělat. Když jsme potom viděli tu čističku, vůbec bychom nečekali, že bude stát takových peněz... A navíc proklepli jsme si tuto společnost na internetu a dostali od ČOI pokutu. Navíc byli na seznamu ve fimu Šmejdi. Dávejte pozor. Prohlídkou webových stránek nic moc nezjistíte, ani ceny tam nemají, takže si mohou házet cenami jak chtějí, slevu sem, slevu tam, a všehovšudy tam žádná sleva nebude...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.02.15 19:46
avatar

S podobným zařízením zkušenost sice nemám,zato mám zkušenost s prodejci podobných předražených zařízení. U nás vystupovali jako zástupci vodárenské společnosti Veolia.Manželčin syn u té společnosti pracuje,tak mu volala o co jde. Mladej okamžitě volal svému zaměstnavateli a zjistil,že firma žádný takový podomní prodej nepraktikuje. Zakže se jednalo o ŠMEJDY.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: dam*
Datum: 03.02.15 01:36

Před pár měsíci o tomto problému s vodou a filtry za nehorázné peníze mluvili v tv Prima, prostě Šmejdi...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lencinka
Datum: 08.04.15 22:02

Dobrý den,

moji rodiče ve věku 76 a 74 let si pozvali firmu aquaprogress, na základě letáčku na rozbor vody ze studny.

Divím se, že prodejci mají žaludek takto vyděsit důvěřivé důchodce. Pod psychickým nátlakem, kdy je zástupci firmy doslova vyděsili, jaké následky může mít tato voda na jejich zdraví se nechali donutit k podpisu kupní smlouvy na úpravnu vody, plus filtr za bezmála 54 000,-Kč.

Další výdaje je čekají se servisem a ty jsou také nemalé. Přibližně 5 000,-Kč každých 10 měsíců s cestovným.

Ptali jsme se u odborníka, který nám nabídl značkovou úpravnu vody s lepšími parametry za 16 000,-Kč.

Bohužel pozdě - naletěli.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.04.15 23:55

Za 50 000,-? , Když vemu v úvahu , že ta ,, čistá " voda je pořeba akorát k pití , tak bych raději uzavřel smlouvu s pivovarem a měl bych do konce života o kvalitní pití vystaráno . I s pěnou .

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ju®
Datum: 09.04.15 07:56

jjj to je stejné jako když volá chlap do vodáren na havarijní linku - prosím pomožte mě teče z vodovodu voda, no a co by jste asi chtěl aby vám teklo - odpovídá hlas, no za ty peníze aspoň Heineken!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.