Čím vyrovnat 1,5 cm podlahy

Od: Datum: 26.08.13 07:42 odpovědí: 11 změna: 27.08.13 16:17

Dobrýv den, potřebuji v pokoji před položením plovoucí podlahy vyrovnat výškový rozdíl 1,5 cm s vedlejší místností a zároveň mít pod plovoučkou nějakou tepelnou izolaci. Mohu dát stavební igelit, na něj podlahový polystyren nebo hobru a na to plovoučku? Zdi ani podlaha nejsou izolované, ale mokré také nejsou. Bojím se jen, aby mi hobra mezi spodním igelitem a plovoučkou nevlhla, můžu ji použít? Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.08.13 08:23

je to běžný postup , hobra nebo osb desky desky se takto používají běžně polistyrenu bych se bál . Igelit tam určitě dejde, z čeho je složená původní podlaha?

Ohodnoceno: 0x

Od: fribble*
Datum: 26.08.13 09:54

Asi by se mi víc líbily osb, tak snadno nenavlhají.

Od: satarajiri
Datum: 26.08.13 10:08

podlaha je suť (zásyp) a na tom jen 10cm beton. Natřel jsem ho tekutou lepenkou a ještě tam přijde ten igelit. Včem je podlahový polystyren špatný?

Od: fribble*
Datum: 26.08.13 11:08

Měl bych strach, že se v exponovaných partiích (mezi dveřmi, pod křeslem u TV, pod nábytkem) slehne i přes rozložení váhy podlahou.

Datum: 26.08.13 12:58

přesně tak časem by se vyšlapal je možno ho použít ale přez něj by musela být ta hobra nebo osb . Plovoučce stačí málo a (průhyb ) a praskaj zámky a rozlejzá se

Datum: 26.08.13 13:07
Hobra 8 mm , plovoucka 8mm, máte 1.6 cm. Pokud je sucho, problém nikde nevidím.

Datum: 26.08.13 17:46

Jestliže je podlaha vlhká, bude problém. Nemusejí být mokré, ale jsou vlhké?

Datum: 26.08.13 17:54

Já jsem zvedal podlahu o 10 mm a použil jsem cementotřískovou desku(cetris).Je v různých tloušťkách.Lepil jsem to celopložně polyuretanovým lepidlem a už je to několik let a žádný problém.Cetris nenasává vodu,vlhkost,je pevný,neprošlape se.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 26.08.13 17:59

správně, cetris je OK.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 26.08.13 18:09

*ua*to potěší...

Od: satarajiri
Datum: 27.08.13 16:17

Obvodové zdivo mírně vlhké je, je to nepodřezaný starý dům z třicátých let, ale není to nic hrozného, proto jsem izoloval tu podlahu. (Vím že by se mělo zdivo podřezat či jinak izolovat, ale na rovinu na to můžu z finančních důvodů zapomenout.)Mám to tak v ostatních místnostech a pátý rok bez sebemenšího problému, prostě venkovní zdi nejsou zastavěné nábytkem. Tam ale na igelit přišel rovnou jen mirelon a plovoučka, nemusel jsem vyrovnávat 1,5 cm schod. Ale na druhou stranu se hodí, aspoň tam bude v pokoji teplejší podlaha.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.