Zatepleni vnitrni zdi

Od: Datum: 25.08.13 16:52 odpovědí: 4 změna: 25.08.13 17:55

Dobry den,

chtel bych poprosit o radu se zateplenim vnitrni zdi. Jde o loznici v bytovem dome, ktera je orientovana na sever a dve steny jsou do vnitrobloku. Delsi ma 6m, kratsi s oknem 3m. Prestoze je mistnost v zime temperovana na cca 21 stupnu, tak z techto sten vychazi neprijemny chlad. Kratsi stena by sla vyresit napriklad zavesem, ale nemate napad jak odstranit salani chladu z druhe steny?

Dekuji. IK


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.08.13 16:59
avatar

Pokud použijete "závěs", pak zde za cca 5 měsíců budeme číst Vaši otázku "co s plísní na zdi"..

Pokud je zateplení z venkovní strany nemožné, pak bych si nechal od firmy která to umí, spočítat vnitřní zateplení..

Pokud je to možné, dalo by se před chladné zdi dát i další otopné těleso..nebo stěnové vytápění.

Nechce se mi ale věřit tomu, že by to bylo tak strašné.."chladné" zdi jsou prakticky v každém domě..a neznám moc lidí (mimo Vás) kdo to řeší..

Ohodnoceno: 1x
 
Od: jirisikora
Datum: 25.08.13 17:28

Dobrý den,

@martincakl umí dobře poradit v oblasti foto a podobně, osobně s ním z části souhlasím. Já dům temperuji na 18,5 st., v ložnici máme v zimních měsících okolo 16 st. A je to příjemné. Nemohu pochopit lidi z paneláků, kteří topí na 26 st. ...

Nicméně jsem stavař a mohu Vám tedy poradit, vnitřní zateplení jakožto něco na způsob PS ze vnitř je ... nevhodné (přeskočím učebnicový odstavec proč ... ). Nicméně jsou případy, kdy zateplení ze vnitř nepřipadá v úvahu. A nezbyde Vám nic jiného než udělat tu pitomost a zateplovat zevnitř.

Pokud by Vám nestačilo natřít zeď na oranžovo a mít "pocit" tepla, pak je tu možnost a) natáhnout na stávající zeď perlitovou omítku (omítka s PS) - tato varianta Vás výjde na cca (6 d * cca 2,5 v + 3 d * cca 2,5 v - cca 1,5* cca 1) = 21m2 to odpovídá cca 15-18tis. včetně vyřešení lišty u podlahy + 1000 Kč - 1500 Kč. nátěr dle požadavků.

varianta b) vzít si svetr

varianta c) ***************

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.08.13 17:34
avatar

jiří:

Já nejsem stavař...můj obor je TZB a VS stavby.

Ale nepozoruji nic, v čem se naše názory liší...

Oba píšeme to samé.

P.S.: máte nesprávně zateplení zevnitř a zevnitř...místo zvenku

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.08.13 17:55
avatar


U nás je to zcela nový koncept vnitřního zateplení, který využívá kapilárně aktivní mikroporézní struktury silikátové izolace Ytong Multipor. Ta dokáže aktivně pracovat s vlhkostí, která kondenzuje v její tenké vrstvě přilehlé k chladnému okraji, bez nepříznivého vlivu na její izolační schopnost. Tato izolace má již 14 let trvající příznivé reference v sousedním Německu.

Procházka noční Olomoucí dokáže v nejednom z nás vyvolat pocit úcty a pokory ke zručnosti naších předků, kteří dokázali stavět s minimem technické vybavenosti, ale dnes již s nebývalou zručností, domy vzdorující nevoli počasí a nekompromisnímu zubu času. Čemu však tyto budovy vzdorovat nedokáží, je nešetrný způsob, jakým se často rekonstruují.

Projdeme-li se ulicemi Prahy a prohlédneme-li si z blízka nově zrekonstruované stavby, narazíme na opravené fasády, vyměněné výplně oken, případně odstraněné příčiny vlhkosti z oblasti základů i střech.

Avšak jak se v těchto stavbách žije? Z pohledu uživatele může být i rozsáhlá rekonstrukce vlastně nedostačující. Objekt je nezřídka uveden přibližně do stejného stavu, jako v době vzniku, a může obtížně shánět nájemníka, který uživí náklady spojené s vytápěním.

Někoho možná napadne obložit tyto stavby jednoduše polystyrénem. Tak, jak to provádíme na sídlištích. Ano, i to je možné, ale v případě budov se zdobenou fasádou, ze které na nás přímo dýchá historie skrz šambrány a fontony, o venkovním zateplení nemůže být řeč.

Vhodné řešení pro takovéto objekty, vedoucí ke snížení nákladů na vytápění, je aplikace vnitřního zateplení. Jde samozřejmě o řadu let známý koncept s neméně známými riziky případné kondenzace ve stěně, někdy hůře, jindy lépe vyřešenými. Založeny jsou obvykle na vnitřních parozábranách, tedy fóliích, na jejichž bezchybné funkci vše stojí. Problém nebývá vždy v samotné parozábraně, často spíš v nedostatečném spojení jejích pásů izolačními páskami. Jindy zas stačí prorazit parozábranu hřebíkem při zavěšování obrazů či polic. Postupem času se pak v izolaci hromadí kondenzát, který izolaci vyřazuje, znehodnocuje, a navíc podporuje růst plísní a řas.


Obr. 1: V zimních podmínkách je kondenzační zóna velmi úzká (několik mm). Případný kondenzát se vzlínacími mechanismy může dopravit zpět až k vnitřnímu povrchu, zde se odpařovat a vyrovnávat zimní vlhkostní deficit

Systém vnitřního zateplení Tex Therm IN

Tento, u nás zcela nový produkt, vyvinula společnost Xella CZ ve spolupráci s firmou Tex-Color Ostrava spol. s r.o. Je založen na tepelně izolačním materiálu Ytong Multipor, jehož základem jsou křemičitany vápníku. Jde tedy o silikátovou bázi. Zároveň jde o homogenní a izotropní materiál, který dokáže celým svým průřezem transportovat vlhkost, vodní páru i kapalnou vodu. Vlhkostní transport je pro tyto materiály zcela klíčový, protože vlhkost tyto systémy musí z fyzikální podstaty věci doprovázet. Vysoké pH (tzn. vysoká zásaditost) vodní kapky v kontaktu s Ytong Multiporem účinně brání podle technické zprávy tvůrců tohoto zateplení vzniku známých černých plísní, jež vnitřní zateplení v minulosti napadaly. Zdroj www.stavebnictví3000.cz tam najdete celý článek toto je jen uryvek abych nezahlcoval ,ale aby se i ostatní dozvěděli .*jasne*

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.