Nová okna, zateplení

Od: Datum: 24.08.13 14:59 odpovědí: 2 změna: 24.08.13 15:16

Dobrý den, moje kamarádka renovovala domek, koupila nejdříve nová okna, snad eurookna. Na zdech se ji začala dělat plíseň. Po nějakém čase provedla zateplení domku a pliseň ustoupila. Je něco takového možné?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hm®
Datum: 24.08.13 15:14
avatar

Ano, proč by ne. Plíseň roste na vlhkých místech. Když utěsnila okna, voda vysrážená na stěnách (chladných) nevysychala (protože se vzduch nehýbal). Když zateplila, ohřály se stěny a voda se proto na nich už tolik nesráží a nejsou tedy tak vlhké. Ale úplně ta plíseň tímto asi nezmizí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fribble*
Datum: 24.08.13 15:16

Nejen možné, ale celkem přirozené. Po výměně oken za lépe těsnící kleslo proudění vzduchu na minimum a na chladných místech se srážela pára a vznikala plíseň. Po zateplení objektu chladná místa zmizela, voda se nemá kde srážet a plíseň ustoupila. Ona dnešní móda vyměny oken je teplotně výhodná, ale málokdo myslí na pohyb vzduch alespoň mikroventilací a pak vznikají takovéhle problémy.

doplněno 24.08.13 15:17:

To hm - píšeš rychleji.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.