Jak vymalovat poškozené zdi

Od: Datum: 24.08.13 10:57 odpovědí: 4 změna: 24.08.13 12:29

Prosím o radu, koupila jsem starší byt a nemám na nové štuky.Zdi jsou místy zasádrované, tu a tam porýoané apod.Nevíte, zda existuje nějaká malířská barva, která obsahuje např. písek nebo tak něco, čím bych vymalovala a zdi by vypadali alespoň trochu opraveně a celistvě?

doplněno 24.08.13 11:16:

Už to právě mám oškrábané a opravené,je to až na starý šruk, který drží, jen bych chtěla nanést nějaký nátěr, který má strukturu jakoby nového štuku - např.drobná zrníčka písku, aby byl povrch jednolitý...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.08.13 11:07

Při opravách starých zdí je potřeba oškrabat vše,co se loupe.Nic to nestojí,jen práci.Pak se nerovnosti stěn dají opravit ,velké - stavebním lepidlem(na lepení izolací) a malé - finální stěrkou(sádrokartony).Pak se stěny mohou přebrousit brusnou síťkou a vymalovat.

Ohodnoceno: 1x

Od: pt®
Datum: 24.08.13 11:11

Já bych řekla přetapetovat, pokud není třeba tapet na celý byt, to by přišlo dráž, jak ten štuk. Jak píše jabraka, namočit a oškrábat, jinak to bude praskat a odpadávat. - pt

Ohodnoceno: 0x

Od: pt®
Datum: 24.08.13 12:16

Ta barva se zrníčky, je většinou na venkovní použití. Ale zkuste zavolat do např. Bauhausu, Hornbachu, Globusu a podobně a zeptejte se přímo na oddělení, které barvy prodává, určitě Vám poradí. Já bych natřela stěny nejprve řidší a pak hustější barvou, aby se nerovnosti trochu schovaly, až rozvěsíte obrázky, poličky a dekorace, květiny, tak to tolik nebude přitahovat oči, uvidíte. - pt

Od: tapeta
Datum: 24.08.13 12:29

Možná by bylo vhodné vytapetovat tapetou "Pestrukta", která má ve hmotě něco jako třísky a je určena k přemalování malířskou barvou. Povrch není úplně hladký a cena je zanedbatelná.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.