Byt pronajatý asociálům

Od: Datum: 23.08.13 21:06 odpovědí: 5 změna: 26.08.13 00:05

V našem domě majitel bytu svůj byt pronajal lidem, kteří se chovají značně asociálně. Celou noc řvou, v bytě evidentně bydlí víc osob než na kolik je byt dimenzovaný, ničí výtah, vyhazují do chodby odpadky a dělají podobné "radosti". Stížnosti majiteli bytu nikam nevedou, asi ho zajímá jen jestli mu platí nájem. Odkazuje nás, že si stížnosti máme my sami vyřídit s nájemníky, že jsou to svéprávné osoby, které za sebe zodpovídají samy, že on za ně nezodpovídá a že je majitel bytu, na věci nic nemění.

Poraďte jak tuhle situaci řešit? Je možné nějak přinutit majitele bytu aby své nájemníky umravnil, případně s nimi rozvázal nájemní smlouvu? Opravdu za ně nenese žádnou odpovědnost?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.08.13 21:10
avatar

rušení nočního klidu řešte s městskou policií či úřadem příslušné městské části. Pár pokut nebo pobytů na úřadě k podání vysvětlení určitě není na škodu. Jinak radikální řešení těžko radit.

doplněno 23.08.13 21:11:

majitel myslím nemůže za chování třetí osoby, pokud jí k tomu nenavádí, což asi nehrozí. Berte to stejně jako kdyby to byl byt ve vlastnictví města.

doplněno 23.08.13 21:14:

předpokládám, že Vášdům má nějakéhovšeobecného správce, který zajišťujeobecný chod domu.Měl by Vám býtschopen v této věci pomoci,měl by být znalý postupů v takových věcech.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.08.13 22:57

stejnou situaci jsme řešili cca před rokem . Majitel sice na naše stížnosti slyšel, ale musel dodržet smluvu. Mladý pán nasával extraligu a rodinné problémy nejraději řešil ve 3 ráno po příchodu z herny, že má doma novorozeně mu zjevně bylo jedno. Byl kulturně založený, miloval hudbu v každou denní i noční hodinu a měl opravdu vkus*zed*

Tyto kulturní vložky s volume na max jsme absolvovali z železnou pravidelností-vždy po soc. dávkách.

1. při každém nadměrném hluku i přes den-volána policie

2. měli malé dítě-udání na sociálce

Pokud je byt v OV majiteli pohrozte hromadnou žalobou za omezování, snížená kvalita bydlení a ničení Vašeho majetku. protože chodba, výtah...jsou určitým % i Vaše.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 24.08.13 15:57
avatar

Vy neuděláte s takovými lidmi vůbec nic. Ale stálé stížnosti na policii, úřad, hygieniky, to by mohlo pomoci. *hej*Nejprve společně podepsat písmnou stížnost a když to nepomůže, tak si stěžovat stále a furt. Celý dům, jedna partaj za druhou. Není boha, aby se úřady nenaštvaly a neudělaly si pořádek.

doplněno 25.08.13 10:42:

Asi je nevystěhují, ale když jim budou stále chodit nějaké kontroly jako odpovědi na stížnosti, možná si dají alespoň trochu bacha. *hej*S blbcem nemůžeš vyhrát, ale musíš s ním bojovat, aby si nemyslel, že zvítězil.*placni*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hrtcd
Datum: 24.08.13 16:23

No jo, ale kolik let a tedy i nervů to bude stát? A co úřady udělají konkrétně? Nabídnou asociálům jiné bydlení a pěkně je poprosí aby se tam vystěhovali? Násilně vystěhovat je přece možné jen neplatiče.

Od: yara
Datum: 26.08.13 00:05

Neustále otravovat vlastníka bytu, dokud sám nedá rodině vypověď a nebrat si servítky. Když se do něj pustí všichni tak mu to začne vadit a raději si najde nové nájemníky. Zjistěte si telefonní číslo a otravujte. Kdykoli. Tak jako jeho nájemníci. Pokud něco zničí a nedají do původního stavu, tak se opět obracejte na majitele bytu. Nevím jakou formu vlastnictví máte, ale škody můžete předepisovat také majiteli bytu. My takto účtujeme za nájemníky, kteří neuklízejí nebo udělají škodu, vše odhlasováno na schůzi a zapsáno, kdy to za ně bude dělat, výše odměny, atd.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.