Pronájem bytu

Od: Datum: 23.08.13 18:17 odpovědí: 3 změna: 24.08.13 12:12

Dobrý den,chystám se koupit byt (cca 1,1M) který chci mít jako investici,je ve velmi žádané lokalitě co se pronájmu týče.Pronájem se tu pohybuje okolo 6-9000.Tento byt bych tipoval že je možno pronajmout za cca 8500/měs. poplatky ... Chci se zeptat když se platí poplatky ..a přitom nikdo byt neužívá(v současnosti hledá nájemce)...musí platit FO? poplatky - elektřina společná,výtah apod.? Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 23.08.13 18:29
avatar

Dobrý den, stručně řečeno - ano. Do fondu oprav (FO) platí majitel bytu a to bez ohledu na to, zda je byt užíván nebo ne. Jedině si může upravit počet osob na jednu a tím ušetří. Po pronájmu bytu si musí zase nahlásit správný počet osob pro služby. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 23.08.13 20:35

Jedná se tedy o byt ve SVJ. Jen na okraj, zákon o ZvB nezná pojem FO. Ale tuším o co jde, takže ano, i za prázdný byt se poplatky hradí, byt nevisí ve vzduchu. Jde o společné prostory. Výtah může být na karty... Nicméně, můžete požádat o prominutí poplatků (ne ten FO), ale jak to vyčíslí, víte zda je to na byt, počet osob v bytě? Když někdo odjede na měsíční dovolenou, neplatí?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.08.13 12:12

Dobrý den, Vaše náklady majitele a pronajímatele budou: příspěvek do fondu oprav, osvětlení, úklid a údržba společných prostor v domě, odvoz odpadu, poplatky TV a rozhlas, opravy ve Vašem bytě, daň z příjmu. Existuje vládní vyhláška, podle které drobné opravy v bytě provádí nájemník, ale jsou i tací pronajímatelé, kteří uhradí nájemníkovi vše. Protože mít dobrého nájemníka je výhra, bytů k pronájmu je dost. Možná v místě, kde budete byt mít tomu tak není. Pro pronájem je dobré mít perfektní smlouvu. Toto řeší www.jak pronajímatbyty.cz kde máte v sadě CD všechno, s čím se můžete setkat. Hlavně neprůstřelnou nájemní smlouvu ke stažení. Nevýhoda je, že celý soubor stojí necelých 5 000 Kč, výhoda, tuto sumu si můžete dát do nákladů pro daně. Obecně platí, že kupovat byt je nejvýhodnější investice, ale s pronájmem je spojena řada starostí. Přeji Vám, aby se Vám Vaše investice vydařila.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.