Přívod vody v zimě

Od: Datum: 21.08.13 17:48 odpovědí: 8 změna: 22.08.13 19:03

zdravím

zakoupil jsem nemovitost. Bohužel až nyní jsem zjistit, že přívod je sice od zdroje (studny) metr hluboko, ale do domu vniká ve hloubce 40 - 50cm. Teď mám strachn ze zimy, aby mi voda nezamrzla. Je možné nějaké řešení, obložit třeba polystyrenem nebo tak něco, nebo hold musím jít hlouběji? děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.08.13 18:05

No...pokud to nezmrzlo do teď...tak to neudělá ani v budoucnu, zejména pokud bude v potrubí pravidelný průtok.

Nicméně samozřejmě lze potrubí dát níže, opatřit ho tepelnou izolací, nebo el.vyhřívacím kabelem.

Jaký způsob zvolíte, je na Vás.

Ohodnoceno: 3x

Od: kubak
Datum: 21.08.13 19:22

děkuji za radu. ten ohřívací kabel zní zajímavě, určitě méně práce než kopat. Mohu se zeptat, jak se zapojí?

Datum: 21.08.13 19:41

Zapojení je velice jednoduché, kabel se sám reguluje..zapíná a vypíná dle okolní teploty.Šikovný elektrikář s tím nebude mít problém.

Ohodnoceno: 0x

Od: lego®
Datum: 22.08.13 11:57

Kopat budes stejne, protoze ten topnej kabel budes omotavat kolem trubky kterou budes ohrivat.

http://www.v-system.cz/vsechny-aplikace

Ohodnoceno: 1x

Datum: 22.08.13 16:29
No jestli jste na experimenty tak koupit transtormatorek 5 v 100A
A připojit na jeden konec a druhý konec a ohřívat proudem.
Nusel by jste tolik kopat ten kabel stači dat do země 15 cm tazvaně pod drn.
Jenom ten kabel pruřez aspoň 1 x 16 mm2
K tomu nastavitelný teploměr s kontaktem a k tomu relátko...
To vše za předpokladu že potrubí je kovové nejlépe železné přip.Měďené
A proud se musí vymyslet podle plochy potrubí

Datum: 21.08.13 19:08

mam podobny dotaz (u maleho topneho kablu psali spotrebu za rok 700kW to mi prijde teda dost)

muj barak stoji na 50cm kamennem soklu, ze zeme chci s vodou vylezt nahoru do baraku a trochu ty sutry samozrejme vysekat... ale co pak s tim? zafoukat penou, obestavet ytongem (na 1 cihlu) a vylozit ten pristavecek/sokl polystyrenem?

take uvazuju ze z toho pristavecku trcel uzaviratelny kohout pro zalevani zahrady at to nevypada tak pitome...
nezmrzne to?

doplněno 21.08.13 20:05:

no ten vyvod si vyresim sam jinak, ale jde hlavne o to, zda to nezmrzne v tom kameni (privod vody ze studny do domu) a jestli ten zatepleny pristavek cca 40x40cm okolo trubky necemu pomuze

doplněno 21.08.13 20:09:

ano myslel jsem 700kWh/rok na kabl tusim 1,5m (stoji myslim 1500-2500 uz jsem to zapomnel a je k nemu tusim primo vidlice do zasuvky a ma zabudovany termostat) @kubak

Datum: 21.08.13 19:45

700kW za rok určitě ne...maximálně 700kWh..to je dle Vaší sazby za elektřinu cca 1500-3500Kč.Ale záleží na průměru potrubí a délce kabelu.Samozřejmě ohřívat potrubí průměru 300mm o délce 100m vyžaduje jiný příkon kabelu než potrubí 32mm o délce 1m.Pro přívod na zahradu existuje nezámrzný ventil...který je "bez vody"...resp.voda je až ve vytápěném prostoru.Cena tohoto ventilu je ale cca 2300Kč. Zpravidla toto lze ale vyřešit i jiným způsobem, byť méně pohodlným na obsluhu, např.vypouštěním v šachtě a zavíráním přívodu do zahrady z místa kde nemrzne.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 22.08.13 19:03

Mám inú radu-lepšiu! Vstup do domu sa nedá iba tak znížit kolienkami do úrovne nezamrzajucej vrstvy,lebo nasávacie potrubie je vyspádované a muselo by sa celé vykopat a aj pri studni dat hlbšie . Vykurovaci kabel -kopat omotat ,cena, hlúpost ,Polyš premrzne! a zvlhne! Jedine čo vám realne pomože je naviest pri dome nad rúru zeminu vo výške cca 30cm v širke cca 1m ,dlžka cca 5m,čím sa nezamrzajúca vrstva prehlbi -Potrebujete teplo nezamrzajúcej vrstvy s rurou uchovat .

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.