Rekonstrukce podlah z OSB desek, rady?

Od: Datum: 21.08.13 08:46 odpovědí: 16 změna: 26.08.13 20:11

Zdravím vás,

opět jsme pokročili v rekonstrukci domku a nyní bych potřeboval hodně poradit od lidí, co takhle podlahy dělají nebo alespoň dělali jednou u sebe doma. Vůbec si nevím rady s rovinou, nerad bych se na konci 3 místnosti, která navazuje na chodbičku s první místností nesešel výškově a vše dělal znovu :(

Dále mám strach z toho, že když udělám roviny pomocí těch původních hranolů v suťi, že se to časem chozením "vybortí", hranol klesne o 2cm třeba a vznikne prohlubeň. Skoro všechny hranoly budu navíc muset cca o 3-4cm zvednout.

A nyní k věci:

Jedná se o stropy v 1.patře, které jsou složeny z trámů a desek, zasypány klasicky suťí (někdo dával škváru) a zatlučené deskama. My jsme nyní desky vyrvali ven, odnosili cca 5-8cm suťi pryč a chceme tuhle tloušťku nahradit skelnou vatou. Poté chceme trámy vyrovnat do všech rovin a položit na ně OSB desku. Na ní už samozřejmě buďto koberec nebo plovoučku...

Poradíte někdo jak na to přesně? Jak trámy vyrovnat do všech směrů aby byly v rovině a zároveň ve správné výšce a neujely někdy níže? Jak je přizvednout o 3-4cm? Nebo nebude lepší na ně přichytit 3-4cm pásky z hranolu odřezané?

Přikládám i foto, jak to celé vypadá... Děkuju moc za rady!

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.08.13 11:24
ja bych odebral hlinu podle tloustky vaty (vata zaroven s puvodnimy tramy )a pote zhotovit latovy rost dostatecne husty a rovny jeho vysku upravyt dle potreby ve vsech mistnostech tak aby byla stejna vyska vsude prostor mezi latemi vyplnit vatou a polozit osb desky
Ohodnoceno: 2x

Datum: 21.08.13 14:49

Ta suť je odebráná zhruba ve stejné tlouštce jako bude vata. Ale laťový rošť máte na mysli jak udelat? Čím si pomůžu? Stejně bych musel rovnat trámy pod laťemi...

Datum: 21.08.13 20:53

Nikdo kdo by poradil? :(

Datum: 21.08.13 21:06

co je nosné? Ty trámy co vidím, nebo je ještě pod tím další trámy?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 21.08.13 21:19

taky o tom ted přemýšlim .ty trámy co jsou vydět na fotu jsou nosné?vypadá to totiž že se dají vyndat pokud ano tak kapsy do zdi osadit nové vyvytovat a osb desky

Datum: 21.08.13 21:48

Domnívám se, že ten mour, posyp, nebo jak to nazvat, leží na záklopu, na něm jsou polštáře, to je to co vidíme a na tom byla podlaha. Udělejte vzokek a vybírejte dolu... dojdete na záklop?

doplněno 22.08.13 09:25:

Osobně bych vše vyklidil až na záklop a tam bych začal.

Kdepak je kolega Standa, který takto skvěle (detaily až přeháněl) rekonstuoval svoji nemovitost. Tam by se řemesníci měli učit.

Datum: 21.08.13 22:56

Omlouvám se, musel jsem na skok odjet :(

Ano to jsem zapomněl uvést, že ty trámy jsou jen "položené". Proto nevím, co bude lepší, zda-li je podložit tou sutí do roviny, nebo je nechat a na ně dát nějaké rošty do roviny...A jak udělat tu rovinu, to je mi záhada taky.

doplněno 21.08.13 22:56:

Laserovka by byla nejlepší, ale to nikdo nemá. Vodní váhou se bojím, že se to nepovede...

Datum: 22.08.13 16:42

já bych ty trámy vyházel do háje trošku pohrabal naházel tam plošně vatu ,dal výztuž stačila by nejslabší co dělal s oky 15na 15 a vybetoval . Než beton vytvrdne tak zespoda podepřít a nebylo by od věci zkontrolovat jak vypadaj nosné trámy krytické jsou místa ve zdech

Datum: 22.08.13 17:15

pf, petře, vy víte jaké jesložení stropu? čekám na tazatele, až to sdělí...

Datum: 22.08.13 22:05

Složení stropu by mělo být z trámu a záklopu. Když pohrabu tu suť ještě cca 10cm, narazím na desky... Níže se pouštět nechci, už z těchto položených trámů jde vidět, že stropy nebyly ošizeny. Ty trámky jsou impregrovány a jako nové... V domku bylo děláno vše podctivě..

doplněno 22.08.13 22:05:

PFPetře: Betonovat rozhodně nic nechci... Chtěl bych zachovat tento teplý, suchý a zároveň lehký strop. Děkuji

Datum: 23.08.13 08:04

Michale, já bych vše vybral až k záklpu, vyčistil, zkontroloval uložení, hlavně hlavy trámů, vysypal liaporem, a na to položil podlahu. Skladby se může lišit dle Vašich nároků.

třeba bych udělal i něco navíc, ale bez podrobností nelze přesný postup stanovit.

Datum: 23.08.13 09:21

MilanCukrář:

Můžu vám napsat na email pokud by to nevydilo? Bylo by to rychlejší...

Co je to ten liapor, ani na internetu jsem nic konkrétního nenašel. Opravdu se mi ve 3 místnostech (40m2) nechce oddělávat suť úplně na dno a ještě rozdělávat záklop, máme tam spoustu jiné práce a nestíháme termín nastěhování, už tak jsme o rok odložili

Hlavně si myslím, že stropy budou kvalitní, protože dům není moc starý (cca 38let) a vše v něm bylo děláno podctivě. I ty položené trámky byly impregrovány a jsou jako nové - né každý v té době impregroval...

Hlavně mám dobrý pocit, že v každé místnosti jsem odvezl cca jeden velký přívěsný vozík suťi (cca 700kg) a odlehčil je, takže ikdyž tam dáme nábytek, bude celková váha jako předtím bez nábytku.. Dále mám dobrý pocit z toho,že jsou stropy suché a teplé. Suť, na ní skelná vata 8cm a OSB deska, to musí hřát i v zimě, když se projdu u rodičů sice v novostavbě, ale po podlaze z betonu, je to jako led a myslím si že pod 7cm betonu nemá skelná vata, polystyren ani nic jiného ŽÁDNÝ smysl.

Děkuji

Datum: 23.08.13 13:51

Michale, je jen na Vás jak si zdůvodníte svoje počínání.

milan.cukrar@volny.cz

ICQ55180641

tel: 603902651

vše dostupné na vyhledávači.

v pátek od 14 hodin do neděla noci jsem mimo počítač

Přeji hezký víkend...
Milan

doplněno 26.08.13 17:57:

Nikdo nepíše, nevolá...

Datum: 26.08.13 20:10

Nebojte se, vašich odpovědí si vážím a vašich kontaktů, co jste zaslal, ještě víc. Jen jsem dnes neměl ani minutku u PC a teď na večer nechci taky otravovat. Zítra mi to snad vyjde přinejhorším ve čtvrtek mám den pracovní u PC, tak se jistě ozvu, děkuji, zatím *placni*

Od: jarousek*
Datum: 26.08.13 17:56

Dobrý den.Vše sundejte až na nosné trámy.Mezi ně dejte vatu čím víc tím líp,už jen kuli hluku.Na ty nosné trámy udělejte ze střešních latí6x4 rošt středy od sebe 50cm a na ten rošt přišroubovat osb desky.Síla desky aspoň 18mm.Toť vše.S pozdravem Jarda

Datum: 26.08.13 20:11

Nene všechnu suť nechci odnášet.. Slouží lépe jako zvuková izolace než-li vata a hlavně to není ani v našich silách, musíme pokračovat dále, né dalších týden vynášet suť..

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.