Čím natřít opálené a obroušené dveře?

Od: Datum: 20.08.13 14:13 odpovědí: 3 změna: 20.08.13 21:04

Renovuji staré interierové dveře. Opáleno mám na dřevo, obrušeno a chci se zeptat, čím nejlépe natřít. Už na stávajících je vidět, že byly na pár místech zapravovány tmelem a i já se chystám pár vrypů zatmelit. Chtěla jsem natřít Balakrylem (bílý mat), aby prosvítala kresba dřeva, ale to budou vidět i ty tmelené správky, což asi nebude pěkné. Mám to vzít více vrstvama nebo něčím s lepším krytím? Nechci lesk a žádný email, který bude vypadat jako původní nátěr, ze kterého jsem to stahovala. Děkuji!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.08.13 14:49
avatar

Natíral jsem staré,dřevěné židle,lépe řečeno,natírala je manželka.Pod mou radou.Barva ALKYTON - PUR OLEUM- je potřeba natírat slabou vrstvou,nenamáčet moc štětec.Barva nestéká,zasychá do 12 hodin,zatvrdne do 24 hodin.

JABRAKA

Ohodnoceno: 2x
 
Od: fribble*
Datum: 20.08.13 17:36

Napřed bílou základovkou na dřevo a až pak Balakryl, on přímo na dřevu moc nedrží ani nekryje.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.08.13 21:04
avatar

poraĎte se v prodejně barev, možná by neby od věci luxol, nevím jestli to existuje, ale v nějakém odstínu mezi světlým a tmavým. Dobře se vpije do dřeva.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.