Rekonstrukce podlah

Od: Datum: 20.08.13 09:29 odpovědí: 2 změna: 21.08.13 06:54

Ahoj všem,

chtěl bych Vás poprosit o pomoc. Provádím rekonstrukci asi 50ti letého baráku. Před 30lety byl dostavován a tak ve dvou starých místnostech zůstaly dřevěné podlahy na hliněných polštářích. V ostatních místnostech už je betonová podlaha. Mám v plánu udělat podlahové vodní topení. Takže jsem začal vykopávat tu hlinu. Bohužel středem baráku je asi 60cm nosná zeď takže musím všechny podlahy odkopat,i ty betonové, co nejníž, abych se tam pak do té zdi vlezl s futrama. Otázka zní jak tlustý udělat podklad. Mám v plánu to vše srovnat do 15cm pod původní podlahu. Poté udělat asi 5cm betonový potěr s kari sítěma. Tím bych ty podlahy vyrovnal. Pak asi 10cm poliš a na to už topení a dlažbu. Může to tak být nebo to není dobrý postup? Pokud byste měli jiný nápad budu rád za vše.

Díky moc


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.08.13 14:58
avatar

Jak vidím,vymyslel jsi podlahové topení.Neobejdeš se bez důkladné tepelné izolace.Jestli nejsou podlahy mokré,stačí na zem štěrkové lože jako drenážní vrstva,geotextilie,vrstvička písku.potěr cement,na to hydroizolace,nejlépe propojená s izolaci pod zdi.

Pak vrstva polystyrenu,aspoň 20 cm,to ,aby se netopilo krtkům.pak betonový potěr s karisítí,oddělený ode zdí páskem polystyrenu(2 cm)a na něj systémová deska s trubkou,.Nakonec anhydrit 3 cm a dlažba.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: michal77*
Datum: 21.08.13 06:54

No jo ale 20cm polišu si nemůžu dovolit. Jsou tam sklepy, takže můžu odkopat maximálně 20cm protože pak už je betonový strop. To je max. Nahoru můžu povylezt max 5cm. Nikde není a nebylo nikdy nic mokrého nebo plesnivého. Vše je suchý, zdi odizolovaný.

doplněno 21.08.13 09:03:

A ještě dotaz. Mám udělat ten spodní beton tak, že si vytvořím cca 2m široký rošty podél místnosti z latěk, které mě pak budou sloužit jako rovina na stahování a pak je vyndat nebo je tam nechat? Nebo jen udělat výškové kopky a jet podle nich?

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.