Stavební povolení na výměnu kanalizace?

Od: Datum: 19.08.13 16:54 odpovědí: 2 změna: 19.08.13 18:58

Potřebuju stavební povolení na výměnu kanalizační rourykterá vede pod obecním chodníkem?

Obec udělala novou čističku a já teď musím místo septiku napojit všechny kanály přímo do hlavní stoky.

Ve sklepě máme starou rouru (jen 7,5cm průměr) která do stoky vede a tu chci nahradit novou větší. Sice to mám asi jen 2m od domu, ale musím se dokopat 2m hluboko a přes chodník.

Počítám že musím mít povolení od obce kvůli chodníku, ale musím mít i stavební povolení , nebo ohlášku? Popř co to obnáší?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 19.08.13 18:23

Mám za to, že pokud kanalizace vede přes obecní pozemek (chodník tak opravu a údržbu provádí na své nákady majitel (provozovatel) kanalizace.

Já bych zašla na obec a pokud bude obec souhlasit, že tuto opravu provedete sám, dál bych nepátrala. V opačném případě bych na st. úřad zaslala dopis a seznámila je s záměrem opravy kanalizace. Buď se vám nevyjádří a můžete začít kopat a nebo si stanoví podmínky. K dopisu přiložte výpis s katastr. mapou s vyznačením opravy.

Odborníci mě třeba opraví nebo doplní.

doplněno 19.08.13 19:37:

Jen se nezmiňujte o NOVÉ přípojce nebo budete půl roku běhat po úřadech a projektu se nevyhnete atd. Já bych to nazvala opravou, přípojka je prasklá, netěsní a při té příležitosti zvětším průměr ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ondrassek
Datum: 19.08.13 18:58

no starosta přímo říkal že vše kromě překopů silnice si hradíme sami. Když jsem to s ním řešil tak jsme mluvili o nové přípojce, to jsem ještě nevěděl že starou nevyhovující ve sklepě mám.

No zkusím si zítra zavolat na obecní a stavební úřad.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.