1x

Sprchový kout pro starší lidi

Od: Datum: 19.08.13 13:31 odpovědí: 7 změna: 19.08.13 21:23

Poraďte prosím, jaký sprchový kout do nového bytu pro lidi od 60 let věku výše. Vanička, anebo bez vaničky. Výška vaničky. Zástěna, popř. další možnosti. Děkuji

dany

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.08.13 13:58

Podle mého názoru určitě čtvrtkruh minimálně devadesát centimetrů se zástěnami na kolejničkách z upraveného skla, dobře se to udržuje. A uvnitř určitě vaničku, my máme výšku cca 40 cm s integrovanou sedačkou, což je skvělá věc pro lidi, kteří dávají přednost sprchování vsedě. Ideální i pro mytí nohou.

Ohodnoceno: 0x

Od: mowla*
Datum: 19.08.13 14:11

..."od 60 let věku výše"... je velmi málo informací - nepíšeš, zda mají nějaké pohybové potíže a jaké možnosti řešení v bytě jsou...

Za sebe doporučím sprcháč aspoň metr čtvereční, bez vaničky - jen s lištou na podlaze (čím méně a menších výškových rozdílů, tím pro špatně se pohybujícího člověka lépe), skleněné nebo prosklené dveře otevíratelné aspoň 80 - 90 cm (je nějaká ´šance´, že se uživatelé budou pohybovat o berlích nebo dokonce na vozíku?), na stěnu namontované sedátko, držák sprchy výškově posuvný. Různé varianty jsou ke zkouknutí snad v každém koupelnovém studiu, v katalozích, na netu - pak už záleží jen na možnostech úprav bytu (a financích)...

doplněno 19.08.13 14:45:

Usko - to je právě to, co píšu - tazatel dodal velmi málo informací...

Pokud je v bytě místa dost (tedy - aspoň v koupelně) a je možné instalovat sprchový kout i vanu, považuju bezvaničkový sprcháč za nejlepší. Pokud by ale vana měla chybět, je to jiné...

Od: uska®
Datum: 19.08.13 14:39

Bydlela jsem chvíli v bytě se sprcháčem bez vaničky. Za mne už nikdy! Pidi koupelna a nebylo kde třeba namočit prádlo (pokud bylo třeba) nebo vymáchat a nejvíc mě štvalo, že jsemsi mohla ohřát nohy proti křečím jen pod tekoucí vodou. Chyběla mi nizká vanička.

doplněno 19.08.13 16:11:

sedačka - vytvarovaný roh

pro mě nemožné. Lidé s problémy se z tohoto rohu nezvednou. Je moc nízko. I mě se to stalo v obchodě. Vyzula jsem se, vlezla do sprcháče, posadila jsem se a ejhle. Nahoru ani rána. Museli mi pomoci. snad kdyby tam bylo madlo. Sklopná sedačka je výš a bez problémů vstanu.

Datum: 19.08.13 14:45

I já si myslím, že vanička je docela praktická, voda se nerozcáká po koupelně a na údržbu je skvělá. Ano, záleží na pohybových možnostech, ale mé matce je skoro devadesát a libuje si, že má tu vaničku vyšší. Na zdi má ještě úchop, takže se dovnitř dostane dobře. Sedačka je tam vlastně vytvarovaný roh, myslím, že je praktičtější než sklápěcí.

Datum: 19.08.13 17:22

Jasně, vstát z té sedačky je trochu těžší, ale mojí matce jsme tam zabudovali madlo do zdi a je s tím spokojená.

Samozřejmě, všechno se musí přizpůsobit tomu, kdo ten kout bude používat. Ale teď je tolik různých Koupelnových studií a prodejen, že se dá vybrat a vyzkoušet.*palec*

Datum: 19.08.13 18:56

Pokud máte místo, je lepší sprcháč větších roozměrů, aby se dovnitř vešla později plast. židle, nebo větší sedátko + po stranách pevná madla. Nejdůležitější je ale protiskluzová úprava vaničky včetně dlažby v koupelně.

Ohodnoceno: 1x

Od: hop®
Datum: 19.08.13 21:23

Zděný sprcháč, 100x80cm, na kratší stěně zděné sedátko (20x80) přibližně ve výšce WC mísy, dlažba ve sprcháči ve stejné výšce jako okolní podlaha, pěticentimetrový soklík proti vytékání vody a nad nám sprchová zástěna...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.