Povesit skrinku na oblozeny sadrokarton

Od: Datum: 18.08.13 21:51 odpovědí: 4 změna: 19.08.13 07:52

Potrebuji poradit jak mam povesit skrinku cca 10kg (prázdná) na sádrokartonovou zeď,která je obložená obkladem. Už jsem do toho vrtal a lehké věci drží dobře. Mám však strach,aby to 2 hmožděny udrželi a nevytrhlo se to i s obkladem až zavěsím skříňku. Prosím o radu jak,popřípadě jaké hmoždinky. Díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hop®
Datum: 18.08.13 21:56

To bývá trošku problém. Většinou to řeším odbroušením obkladu v místě úchytu diamantovým kotoučem a pak použitím turbohmoždinky do SDK, a pokud je skříňka těžší tak obklad i se skobami (či vruty) před zavěšením skříňky ještě přespáruji.

Ale ještě počkejte na další nápady, i já se rád přiučím! :)

Ohodnoceno: 0x

Od: mowla*
Datum: 18.08.13 22:04

Pro takovéto případy se do SDK příčky vkládá na patřičné místo dřevěný hranolek... ;)

Takto musíš použít kotvu do dutiny (např. tuto - http://www.barton.cz/index-q-…nav-det-id-1-pl-1070-bl-1.htm ), rozevře se až za sádrokartonem. A raději tu skříňku pověs na více bodů, ať se nezbortí celá SDK deska.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 19.08.13 07:03

10 kg není málo, záleží taky, jak bude hmotnost rozložena, jestli je skříňka "připláclá" ke stěně, nebo vystouplá a bude stěnu páčit a dlouhodobě deformovat. Můžete zvážit použití kovovích lišt z nějakého policového programu. Mají jich v Bauxxx docela dost.

Ohodnoceno: 2x

Od: honzik75
Datum: 19.08.13 07:52

pokud tam není příprava na tu skříňku, což zcela jistě není, tak podle mě by nejméně invazivní a nejjistější řešení bylo podepřít skříňku od podlahy. Dřevěné lakované (barvené profily), kovové profily, poličky, něco takového. Věšet to jen tak volně na zeď, do toho bych teda nešel.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.