Jak udělat spoj zemnícího pásku a pojistkovky

Od: Datum: 17.08.13 09:49 odpovědí: 5 změna: 22.08.13 10:22

Dobrý den,

prosím poraďte, jak spojit zemnící pásek s měděným vodičem, jestli na to existuje nějaká svorka. Nevím, jestli kombinace FeZn + Cu nebude nevhodná po stránce elektrochemické koroze. Viz. přiložené foto - vodič mám v úmyslu vyměnit za měděný.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: fribble*
Datum: 17.08.13 11:20

Na zemnící vodič to chce naletovat oko (až bude Cu), např. http://shop.elancar.cz/elektr…talacni-material/kabelova-oka - ne jen zahnout kleštěmi, pak bude vše OK.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 17.08.13 22:48

Nic se neletuje. V silnoprodu je dokonce zakázáno, jako v automobilním průmyslu. Nalisuje se lisovací oko dle průřezu spec. kleštěmi. Ale jsou i oka šroubovací, což doporučuji. http://www.vltava2011.cz/bsel…lngPage=1&lngOrderingItemID=6

Datum: 18.08.13 10:46
To je sice hezke že se to nesmí ale každej nemá lisovaci kleště doma!
K tomu pajený spoj muže mit dokonce i lepší parametry jak lisovaný spoj!

Od: arkjnu
Datum: 21.08.13 19:02

Dobrý den,

díval jsem se, že ta šroubovací oka jsou vyrobena z mědi. Vy mi tedy doporučujete spojení?

10mm Cu drát -> přišroubovat svorkami k oku -> do oka provléct šroub, vyvrtat díru do pásku a sešroubovat

Může se takto dotýkat FeZn a Cu, z jakého materiálu by měl být šroubek?

Datum: 22.08.13 10:22

Běžně se to tak dělá. Cu a Zn je OK. Šroub také pozink..

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.