Blikajici svetla v domacnosti

Od: Datum: 16.08.13 09:20 odpovědí: 5 změna: 03.09.13 15:58

Dobry den mame starsi rodinny dum stava se nam casto ze v urcitych pokojich problikavaji svetla. Prosim o radu co s tim cim to muze byt? dekuji PK


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.08.13 09:35

Jedna možnost je, že jste někde dál od transformátoru a skutečně kolísá už příchozí napětí.

Druhá možnost je, že pokud máte staré rozvody, třeba dokonce v hliníku, staré zoxidované vypínače a patice žárovek, tak někde v cestě je špatný projiskřující kontakt (klidně jich bude i víc) a můžete kvůli tomu i vyhořet. V tomto případě je nutné přinejmenším projít celou cestu od pojistek k žárovkám (tedy takové ty kapsle ve stěně, vypínače i samotná světla) a všechny kontakty vyčistit a dotáhnout. Je to práce pro elektrikáře, nebo aspoň znalého člověka, určitě ne pro vás.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 16.08.13 23:34
avatar
Je třeba dotáhnout spoje v krabicích, případně zkontrolovat vypínače. Neni na škodu vyměnit krabice,popřípadě jen šrouby, jsou vyhřáté a dřív nebo později se problém ukáže znovu. Nic na tom není.
doplněno 17.08.13 10:06: Houpe i tak to jde, jen v těch starých krabicích neni tolik místa. Ale řešení je to lepší než měnit šrouby a věnečky.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 16.08.13 23:44
avatar

Štírečku, měnit a vysekávat krabice je nesmysl! Stačí z nich vyšroubovat původní věnečky a dráty spojit wagosvorkami, navždy už není třeba nic dotahovat...

Nic na tom není... ;)

Výměna vypínače pomůže většinou jen pokud problikává jedno světlo, pravděpodobnost že by odešly všechny vypínače najednou je mizivá...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.08.13 07:49

Jen doplním, že pokud se jedná o hliníkové vodiče, je před vsunutím do wago svorek nutné použít kontaktní pastu. Viz odkaz http://www.wago.com/cps/rde/x…2/wago/style.xsl/csy-2449.htm .

Ovšem nemohu Vám doporučit nic jiného, než si pozvat elektrikáře, který na místě posoudí situaci a provede odbornou opravu. Přecejen zpousta požárů z kategorie "závada na elektroinstalaci" vznikne neodbornými montážemi a opravami.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.09.13 15:58
avatar

(když už je to hodně špatné, je identifikace problémového místa jednoduchá - je hodně horké, a snad i nějak bzučí, takže pouhý dotek blízké izolované části hned ukáže, kde je problém)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.