Výběr ruční svítilny

Od: Datum: 15.08.13 13:42 odpovědí: 7 změna: 15.08.13 22:37

Potřebuji svítilnu, která bude víceméně doma na nočním stolku pro pohotovost, nutnost dosvitu cca 70 metrů (z okna na zahradu), dost těžká a odolná, aby v případě potřeby šla použít jako nouzový obušek.

Dále naopak potřebuji malou svítilnu, kterou budu moci nosit u sebe, příp. mít jednu v autě, která bude mít rozumný poměr výkon a výdrž.

Zatím mne zaujaly:

Varta Indestructible 3 Watt LED Light 3C

VARTA Outdoor 4W LED 3C

MAG-LITE 4D-CELL,

Můžete mi doporučit nějaký obchod (ať již obecně nebo konkrétně - Praha, Kladno), kde si mohu svítilny vyzkoušet, potěžkat atd? Kde se vlastně takové zboží prodává? V Outdoor obchodech?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.08.13 13:52

Doporučuju koupit svítilnu na ebay...

osobně mám několik kousků této

http://www.ebay.com/itm/New-L…tDomain_0&hash=item1c3227eb54

svítí to jako zběsilé, děšti odolné a zatím (1rok) absolutní spokojenost.

Samozřejmě se počítá s použitím 18650 liion akumulátorů...

Ohodnoceno: 2x

Datum: 15.08.13 14:24

Teď ještě vybrat tu druhou, s kterou chce tazatel někoho umlátit. :)

Ohodnoceno: 0x

Datum: 15.08.13 14:44

Děkuji za tip. Uznávám, že bud znít asi jako trouba, ale jak nejsnáze nakoupit na ebay? Kolik zaplatím poštovné, respektive Free shippingt to Czech republic opravdu znamená, že nezaplatím nic navíc? Na co si dát pozor?

Datum: 15.08.13 16:08

Nejjednodušší je se zaregistrovat na ebay + na paypal a online objednat a zaplatit...

Freeshipping znamené opravdu zdarma. Jen jsou balíky posílány obyčejnou poštou, tak dodání trvá většinou 14-30 pracovních dní.

Nicméně ještě se mi nestalo aby zboží nepřišlo, nebo abych nedostal peníze zpět.

Místo toho umlácení bych volil slzák nebo nebo el.paralyzer.

Od: ben®
Datum: 15.08.13 16:29

Dobrý den, mám svítilnu viz odkaz. Je to "macek" z kovu, délka 29 cm a váha asi 0,5 kg. Dosvit je fantastický (více, než 70 m) a ostré bílé světlo. Jako zbraň ji sice neplánují používat, ale určitě by to šlo. Zdravím!

http://www.alza.cz/camelion-h…ice-flashlight-t8-d178717.htm

doplněno 15.08.13 17:33:

Možná by se dal i případný útočník "zneškodnit" posvícením do očí. Zkusil jsem si to a je to "zážitek".

Ohodnoceno: 2x

Od: asd*
Datum: 15.08.13 22:16

K té v odkazu - už vidim jak 3W dioda dosvítí 8 kilometrů :-D Ačkoliv z osmi kilometrů možná je vidět, ale to je vidět skoro i svíčka ;)

Mmch. prakticky to samé mám z Aldi sued za 10 euro, taky 3W CREE, akorát neni zabudovaný (nestandartní) aku ale 2x AA baterka... Ale svítí slušně to ano. Do očí zásadně nesvítit, zblízka hrozí i poškození oka. Jako obušek je moc lehká. Kus kabelu je rozhodně lepší volba než těžká baterka...

Datum: 15.08.13 22:37

pokud bych chtěl koupit baterku za litr... tak už 100x radši tohle :

http://www.ebay.com/itm/SKYRAY-6500-Lumen-4x-CREE-XM-L-T6-LED-Flashlight-Torch-4x-18650-Charger-M4-Black-/281117122905?pt=US_Flashlights&hash=item4173e2e159

je komplet včetně baterek a nabíječky.

test například:

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.