Ověření přihl.osob k TP

Od: Datum: 14.08.13 18:24 odpovědí: 4 změna: 14.08.13 19:57

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat kde ověřit na úřadě skutečnost kdo je nahlášený k trvalému pobytu v konkrétním bytě v panelovém domě? Na úřadě mi bylo sděleno, že evidují pouze seznam osob přihlášených ke konkrétnímu domu (celému) podle čís.pop. a ne k bytu... Jde to někde ověřit? Má s tím někdo zkušenost?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: cunabe
Datum: 14.08.13 19:22

Paní na úřadě měla tentokrát pravdu.

Zákon 133/2000 Sb.,par 10 :

Místem trvalého pobytu se rozumí adresa pobytu občana v České republice, kterou si občan zvolí zpravidla v místě, kde má rodinu, rodiče, byt nebo zaměstnání. Občan může mít jen jedno místo trvalého pobytu, a to v objektu, který je podle zvláštního právního předpisu označen číslem popisným nebo evidenčním, popřípadě orientačním číslem a který je podle zvláštního právního předpisu určen pro bydlení, ubytování nebo individuální rekreaci.

Ohodnoceno: 0x

Od: jenny*
Datum: 14.08.13 19:32

Děkuji za odpověď...jak ale zjistím, zda v bytě,který jsem koupila nejsou ještě stále nahlášeni bývalí majitelé popř. jiné osoby, kterým dali svolení k TP?

Od: cunabe
Datum: 14.08.13 19:44

Pokud máte vlastnické právo k bytu v domě s určitým číslem popisným, tak paní na úřadě Vám sdělí /vytiskne seznam všech osob, které mají místo trvalého pobytu na tomto č.p.

Vylučovací metotou potom vyřadíte ty, kteří zde skutečně bydlí. Zbývající osoby mohou představovat problém.

Ohodnoceno: 0x

Od: jenny*
Datum: 14.08.13 19:57

Vlastnické právo mám, myslela jsem ale, že evidence je důslednější, tedy po bytech... Zkusím si vyžádat seznam osob, vylučovací metoda je také dobrý nápad...otázka je kam přiřadím ty které zbydou :(... Zvláštní je, že případný exekutor ví na který byt zazvonit...když by se něco řešilo...no je to zapeklité... Vždyť kolik je v televizi případů, že vám na dveře zaklepe úředník a hledá osobu, která má u vás trvalé bydliště... Asi s tím víc neudělám :( ale i tak děkuji za odpovědi.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.