Dostanu hypotéku - dům na cizím pozemku

Od: Datum: 14.08.13 17:59 odpovědí: 4 změna: 15.08.13 08:21

Dobrý den rozhodly jsme se s přítelem stavět rodinný dům.On má pozemek a já bych si měla brát úvěr na dům.Jak se to v takových případech řeší a dá mi banka úvěr pokud stavím na pozemku který není můj? Díky za odpověď

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.08.13 18:10

I v příštím roce to půjde, ale nebude to tak jednoduché, protože nový občanský zákoník preferuje jednoho majitele stavby i pozemku. Takže vás čeká více papírování.

Ohodnoceno: 3x

Od: mowla*
Datum: 14.08.13 18:32

Dá - pokud budeš/te splňovat zbytek požadavků - ale, protože pro banku je taková situace ne zrovna ideální, počítej s tím, že budete mít vyšší úrok (kvůli zvýšené ´rizikovosti´ ) - o nějakou tu desetinku % (což může být za dobu splácení docela dost peněz!).

Lepší by bylo, kdyby ti přítel daroval nebo prodal polovinu pozemku a hypo jste si brali jako spoludlužníci (nemusíte být manželé) - pro banku je taková situace ´čitelnější´ a je i lépe řešitelné případné nesplácení hypo - dostanete lepší podmínky (nižší úrok).

Ohodnoceno: 4x

Datum: 14.08.13 20:39

*bzum*ideální stav nebýt svoji a stavět dům*ee*, můj pozemek, tvůj dům *smich* prostě paráda

Ohodnoceno: 1x

Od: kastaneda
Datum: 15.08.13 08:21

doba neomezených možností :D

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.