Omítka na kameni

Od: Datum: 13.08.13 12:25 odpovědí: 3 změna: 13.08.13 21:45
avatar

Jak bych měl omítnout venkovní kamenný sokl, aby na kameni držela co nejlépe? Mám použít nějaký kontaktní můstek nebo přetáhnout perlinkou? Anebo stačí cementový špric?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 13.08.13 12:35

Jaký kámen? - jde o slepenec nebo obsidán? :-D

Obecně považuju za nejlepší ´kašlat´ na chemii a použít cementový špric a na něj jádrovou omítku, ale na např. leštěnou žulovou desku jen tak něco nepřilne.

doplněno 13.08.13 12:51:

Naši předkové nejčastěji používali pískovec, slepenec a vápenec (v někteřých lokalitách žulu) - nejběžnější ´kameny´ v okolí, tam je cementový špric OK. Namísto tlakové vody bych ale použil mechanické očištění (ocelový kartáč), - pokud nejde o příliš velké plochy, je zbytečné zdi máčet... ;)

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 13.08.13 12:46
avatar

Na to nedovedu jednoznačně odpovědět. Jde o kamennou podezdívku stodoly a myslím, že naši předkové použili jako materiál cokoliv, co bylo po ruce. Taky si myslím, že bude ten špric nejjednodušší. Před tím to očistím tlakovou vodou.

Datum: 13.08.13 21:45

Ahoj. Ať s tím uděláš cokoliv, není od věci nad tím oplechovat nějakou okapničku, aby do toho zdiva nezatékalo při deštích.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.