Odvodnění pozemku

Od: Datum: 13.08.13 10:30 odpovědí: 3 změna: 14.08.13 10:50

Prosím poraďte. Můj pozemek sousedí s obecní cestou.Za ní je cca 6 ha pozemek v soukromém vl.ve svahu k cestě. Okolo cesty je proviz. rigol a voda z celé plochy je svedena do na černo vybudovanné rury přes cestu do mé zahrady.Město chtělo řešit dle projektové dokumentace situaci,ale soukr. vlastník požaduje nepřiměřenou úpla u za zřízení věcného břemene. Je nějaká možnost donutit soukr. vlastníka ,aby si vodu odvedl tak,aby mi nezaplavovala můj pozemek.? Děkuji za radu.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: luke237
Datum: 13.08.13 21:24

Novy Obcansky zakonik, ktery zacne platit od pristiho ledna, ma podobnemu problemu jeden paragra.

U vasi situace je mi divne, ze nekdo (soused? mesto?) nacerno vybudoval rouru s odvodem na vas pozemek.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 14.08.13 09:35

Ano, soukropmníka může k nějakému úkonu donutit jedině soud. Vy, ani obec určitě ne.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 14.08.13 10:50
Ještě stále platí § 127 Obč. Zákoníku
Vlastník pozemku nesmí... Atd..
Mezi soukromníkem a Vaší parcelou je cesta, teda majetek města.
Se všemi požadavky se obracejte na Obecní úřad. Stížnosti na zaplavování Vašeho pozemku vodou z cesty, žádosti o zamezení odtoku vody z cesty na Váš pozemek podávejte co nejčastěji, kopii posílejte i na nadřízený orgán. Posílejte městskému úřadu, stavebnímu úřadu, hygienikům, připojujte fotodokumentaci škod a záplav, vyhrožujte soudním jednáním o náhradě škody. Nezapomeňte stále pravidelně po uplynutí zákonné doby na odpověď případnou chybějící odpověď urgovat u dlužníka.
Se sousedem soukromníkem nic nesvedete! Ať si s ním pálí prsty obec, která je Vaším přímým sousedem.
doplněno 14.08.13 11:00: Žadejte od obce zabetonování trubky pod cestu, žádejte zhotovení rigolu na Vaší straně cesty, nebo zabezpečení odtoku vody tím rigolem na opačné straně cesty.
Jedním ne zcela vhodným řešením by mohlo být nenápadné ucpání roury, potom při záplavě a vytékání vody na cestu volat policii a správce cesty. A fotit!
Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.