Oprava v bytě v osob.vlastnictví a družstvo?

Od: Datum: 12.08.13 18:29 odpovědí: 8 změna: 12.08.13 20:56

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat ohledně opravy případně výměny radiátoru v bytě v osobním vlastníctví, které patří družstvu. V topné sezóně radiátor kapal, po utáhnutí ventilu také. Bude zřejmě nutná oprava nebo i výměna. Musím toto hlásit na družstvu? Výměnu zřejmě hradím sama...aspoň si to myslím. Zřejmě se bude jednat o vypuštění vody ze stupaček apod... Mám nějakou povinnost vůči družstvu nebo když je byt v osob.vlastnictví a oprava je uvnitř bytu tak není třeba nic oznamovat? Díky za rady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.08.13 18:32
avatar

Můj názor:

opravu si musíte zařídit i zaplatit sama, ovšem vzhledem k tomu, že bude nutné vypustit vodu, což se týká i ostatních, družstvu byste to oznámit měla.

doplněno 12.08.13 18:55:

No, já bych to nahlásil, i když to asi nikomu vadit nebude (udělat se tak jako tak musí). Jde o to, že se bude asi muset odvzdušňovat potrubí, při čemž bude možná potřeba spolupráce ostatních (minimálně v posledním patře).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rendule
Datum: 12.08.13 18:47

Myslela jsem si to, děkuji za odpověď. Není momentálně topná sezóna, i tak je to třeba nahlásit?

Datum: 12.08.13 19:10
avatar

Moment,píšete v bytě v osobním vl.,které patří družstvu...To mi nějak nejde do hlavy.Pokud je to družstevní byt,žádejte opravu v družstvu. pokud je byt Váš,v osobním vl.platíte a staráte se sama.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rendule
Datum: 12.08.13 19:15

Špatně jsemse vyjádřila...jedná se o osobní vlastnictví bytu. Akorát mi nebylo jasné co vše musím hlásit družstvu a co se obejde bez ohlašovací povinnosti. díky

Od: xixi*
Datum: 12.08.13 19:30
Predpokladam, ze jde o sdruzeni vlastniku jednotek (SVJ). Opravu si hradite sama, hlasit ji nikomu nemusite, ALE budete potrebovat spolupraci minimalne spravce (toho kdo ma na starost udrzbu domu) a pak majitele bytu v nejvyssim patre. Bude se muset vypustit voda z okruhu, pak namontujete vas novy radiator, zase se pusti voda do okruhu a nasledne se pak u souseda v nejvyssim patre provede odvzdusneni. Takze ve vysledku vlastne potrebujete spolupraci SVJ_
Ohodnoceno: 0x
 
Od: rendule
Datum: 12.08.13 19:45

V domě je správkyně, tak se půjdu domluvit určitě i ohledně přístupu k ventilům ve sklepě a tak...díky za odpověď.

Datum: 12.08.13 20:23

Mám taky byt v OV /původně družstevní/ a opravy radiátorů včetně výměny se u nás hradí z fondu oprav. Běžte se zeptat na družstvo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.08.13 20:56
avatar

kontaktujte jen vašeho domovníka /důvěrníka / předsedu, který má přístup ke stupačkám a ve sklěpe příslušnou vypustí a pak zpětně po opravě napustí. Opravu v tomto případě hradí uživatel bytu. Radiátor není společnou věcí,pouze stupačka.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.