V jednom z vodovodních kohoutků je nízký tlak

Od: Datum: 12.08.13 17:43 odpovědí: 6 změna: 12.08.13 22:08
avatar

Dnes byla v naší ulici zastavena voda. Po spuštění neteče z jednoho kouhtku voda tak, jak by měla. Jen tenoučký pramínek.

Dům je patrový, jsou v něm dvě základní větve trubek (koupelny, kuchyně). V přízemí všechno v pořádku, v kuchyni v patře je problém. Baterie je páková a špatně teče teplá i studená. Může to být nějaká nečistota, která se dostala do baterie? Je možné, aby se uvolnila "sama" při opakovaném pouštění vody? Je nutné volat řemeslníka?

Děkuji předem za názor i radu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.08.13 17:51
avatar

Ano..může to báýt uvolněná nečistota..a asi také bude.

Nemusíte volat nikoho, pokud dokážete vyšroubovat a vyčistit perlátor v baterii...ev.filtr v roháčku na přívodech vody (pokud máte osazeny).

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 12.08.13 17:52
avatar

Může. Pákovku lze snadno rozebrat, potřebujete inbus.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: hop®
Datum: 12.08.13 17:53
avatar

Je to pravděpodobně uvolněnou nečistotou, která přiucpala sítko v roháčku před stojánkovou baterií, sítko pod nástěnnou baterií, případně sítka v kartuši uvnitř baterie. Nejdříve bych však zkontroloval perlátor na výtoku z baterie...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 12.08.13 17:58
Pokud máte pákové baterie, čištění perlátoru nepomůže. Před baterií je sítko, které zabraňuje nečistotám poškodit baterii. Baterie se musí odšroubovat (při vypnuté vodě ) a sítko vyčistit. Pokud to zvládnete, je instalátér zbytečný.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.08.13 18:51
avatar

Hurá! Děkuji!

Vyčistila jsem perlátor (napřed si našla ve slovníku, co to je...) a voda normálně teče. Už to tam sice neumím zpátky našroubovat, ale to časem někdo spraví.

Datum: 12.08.13 22:08
avatar

no, až ten někdo přijde, ať snad radši odšroubuje celou baterii, a podívá se taky, jestli nejsou zanesená sítka tam (nevím, jak často se tam dávají, ale já jsem sítka v maticích k baterii našel), pak by se teda mohl podívat i na sítko v baterii v kartuši, když tam teda taky je; to je totiž divný, že by se nečistoty dostaly jen do toho perlátoru - že by nikde před tím sítka vůbec nebyla? - anebo je to tak, že byl zanesenej i perlátor (třeba už postupně od dřívějška), a když se teď oddělal, tak to sice teče líp, ale předchozí sítka už jsou taky zanesená, a příště už se ucpou skoro úplně?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.