Jak zpevnit příjezdovou cestu pro auto i pěší

Od: Datum: 12.08.13 16:01 odpovědí: 4 změna: 13.08.13 08:24

Jediná cesta k naší novostavbě je 17 m dlouhá a 3 m široká, navíc se nachází v prudkém svahu. Cesta je po bocích ohraničená zdí z TZB cca 1,2 m vysoká. Původně jsme cestu vysypali makadamem, uhutnili, na něj asfaltový recyklát a uhutnili. Cesta slouží pro pěší tak i pro sjezd autem k RD. Zvolený povrh je ale zcela nevyhovující, auta hrabou, přes to, že byl řádně zhutněný, postupně se drolí a začíná být nebezpečný i pro pěší - vydrolený recyklát klouže, při větším dešti je splavený až k domu. O zimě ani nemluvím.

Máte prosím radu, jak příjezdovou komunikaci upravit? Musím mylset i na sjezd s kočárkem v létě i v zimě, tedy i na případnou námrazu atd. Cca 90 cm pod povrchem cesty vede přípojka vody. Snahou je minimalizovat náklady, ale řešení musí být definitivní. Někdo navrhuje vyasfaltovat, jiný vybetonovat se zdrsněným povrchem nebo třeba mezi kolejemi udělat schody, ... Děkuji za případné rady a zkušenosti.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.08.13 19:07
avatar

Neuvažoval jste o panelech?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.08.13 19:17
avatar

Pokud je tam již recyklát, tak dodělat balenou..

doplněno 13.08.13 08:44:

Kombinací se ztrácí kvalita a levnost.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.08.13 21:35
avatar

Taky mě to napadlo,akorát v zimě to bude klouzat,ale to i ty panely.Tazatel píše že je to ve svahu. Co tam dát,aby to bylo definitivum a v zimě moc neklouzalo a moc to nestálo?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tom200*
Datum: 13.08.13 08:24

Přesně tak, balenou zvažujeme, o panelech jsme též přemýšleli, ale někdo mi to rozmlouvá kvůli nesjízdnosti popř. neschůdnosti při náledí atd.

Dát mezi koleje betonové zatravňováky a zbytek balenou? Nebo nějakou jinou kombinaci? Díky

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.