Škrábance na linu

Od: Datum: 12.08.13 14:46 odpovědí: 5 změna: 12.08.13 16:39

Dobrý den,

Máme lino, které jsme poškrábali při stěhování nábytku. Je tam asi 8 cm rýha a okolo pár drobných škrábanců z dřívějška co udělalo morče. Jde to nějak odsranit? Popřípadě znáte nějakou firmu, nebo kohokoliv?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 12.08.13 14:59

Je to opravdu lino a nebo jde o PVC?

Pokud jde o lino, jde šmirglem nebo ostrým nožem (střepem) ohladit hrany a zaleštit olejem, škrábance se stanou neznatelnými.

Pokud jde o PVC (apod.), nepomůže nic - leda poškozený kus vyříznout a vlepit nový, barevně odpovídající - na přesnosti vlepení záleží viditelnost opravy.

doplněno 12.08.13 15:13:

..."odloupnutý vrchni díl a pod tím je taková pěna"... - tak to je PVC (nebo něco podobného) - jde o ´pěnovou´ krytinu se svrchní folií - a v tom je právě problém - jakmile dojde k poškození této folie (škrábanec, průraz, řez, odlouplá folie), nejde tato krytina opravit jinak, než výměnou (minimálně poškozeného místa).

Lino (linoleum nebo marmoleum) je v celé tloušťce relativně homogenní, takže povrchová poškození opravit lze.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.08.13 14:59
avatar

Já si myslím, že škrábance z lina neodstraníte. Můžete je jen jakoby zamaskovat. Když lino přetřete leštěnkou na podlahové krytiny, nebude vidět. Lesk zakryje mnoho nedostatků.;)

doplněno 12.08.13 15:27:

Marien, naleštěte a pak uvidíte. Uvidíte to, že to nebude vidět. ;)Určitě méně, než vsazený kousek.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: marien
Datum: 12.08.13 15:04

No, přiznám se, že nevím jaký je rozdíl mezi linem a pvc. Ale máme dřevěný vzor a ted jsem si všimla, že tam máme menší dirku u dveři ( nebo odloupnutý vrchni díl a pod tím je taková pěna).

Od: marien
Datum: 12.08.13 15:06

Asi se spíš jedná o pvc, ještě se zeptám manžela ale je je to tak 2 roky staré.

Datum: 12.08.13 16:39
avatar

Těch krytin se dneska vyrábí celá řada, s různými vlastnostmi. Pokud je to 2 roky staré je to z více vrstev, pravé linoleum to pravděpodobně nebude. V tom případě to půjde opravit těžko, nebo spíš vůbec. Zvlášť jestli jde o levný výrobek třeba z Bauhausu (či podobného řetězce).

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.