Protipožární podložka pod zásuvkou na chatě

Od: Datum: 10.08.13 20:30 odpovědí: 16 změna: 12.08.13 08:38
Ahoj, na chatě mámě v místech kde jsou zásuvky umístěné na dřevěných plochách pod nimi i takové ty šedivé ohnivzdorne podložky, dělají se ještě? Zásuvka je už poruchová a chci jí vyměnit. Nebo už nemusí být u moderních zásuvek umístěných na povrch?
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.08.13 20:42
Ohodnoceno: 0x

Od: m86m®
Datum: 10.08.13 20:54
Aaa tak nevim jak jsem to hledal, chtel jsem se ještě zeptat zda jsou nutné, ale při téhle ceně je vyměním všechny, děkuju
Datum: 12.08.13 00:05
Levnějc vas vyjde si koupit desku a nařezat podle rozměru a je to za osminu ceny :)

Od: luke237
Datum: 12.08.13 01:20
Zde je velkoobchodni cenik i s uvedenim 2 ceskych vyrobcu. Porovnejte to s maloobchodni cenou v beznych e-shopech (B&B elektro, Sonepar, ...)

Datum: 12.08.13 07:32
No je pravda ze v kv elektro je to za jinou cenu nez v maloobchodě ale i tak by to asi bylo levnější.

Datum: 12.08.13 07:31

Pokud si budete řezat podložky sám, musí přesahovat obrys zásuvky o 0,5 cm na každou stranu. Já bych to ale při té ceně nedělal. Kdysi jsem řezal destičky z "lignátu" (což byl dnes již zakázaný azbestocement, tehdy nic jiného nebylo) a byla to nechutná práce. Vyplatí se to snad jen při množství několika set destiček (což asi nebude Váš případ:D).

Od: hop®
Datum: 10.08.13 21:01

Pravděpodobně máte na mysli destičky z CEMVINu.

Dnes je již většina materiálů pro elektroinstalaci z nehořlavých a samozhášecích materiálů. Zásuvky pro povrchovou montáž je tedy možné montovat už bez izolační destičky, raději však zkontrolujte, jestli jsou opravdu z odpovídajícího materiálu, pokud odpovídají normě tak je na nich vyražen znáček s teplotou 850°C...

doplněno 11.08.13 10:47:

Davide, ale já přece nikomu použití izolačních podložek nezakazuji, ani nedoporučuji jejich vyhození!

Ohodnoceno: 2x

Od: m86m®
Datum: 10.08.13 21:09
To jsem potřeboval vědět :) děkuji
Datum: 11.08.13 10:35
Když tam bude tak jenom líp. Nikoho podložka za 10 kč nezrujnovala :)
doplněno 12.08.13 00:07: Ja jsem nechtel rict ze jsou k nicemu a na vyhozeni spis aby tazatel se moc nespolihal na krabičku i kdyz normu splňuje :)

Od: olinlitomericko
Datum: 11.08.13 09:07

...dáváme i podložky kovové-třeba 0,6 mm pozink, hliník, dural, titanzinek, měď apod. zkrátka vystřižené plechy ve tvaru krabičky pod el. přístrojem. Čím bude plech tlustší tím líp-ale je tu i estetika, takže do milimetru je to akorát. Jde o to, aby se na materiál (ve tvém případě dřevěný) v případě hoření nepřenesla teplota vzplanutí. Je tu i možnost distance 2 cm od hořlavého podkladu (například navlečené 3x matice M8 na vrut či šroub, který drží svítidlo nebo el.přístroj-ale to je spíše na půdy a méně náročné prostory na estetiku). Plechy tu teplotu rozprostřou na celou svou plochu a z 99% se při hoření kabelu smrští a zuhelnatí izolace vodičů natolik, že se spojí dva vodiče o sebe a vypne jistič . Každopádně dotažené spoje v zásuvkách jsou jistota. V případě přístrojů, kde se vodiče nastrkávají ( rychloupínací ) je po určité době a vetším proudovém zatížení riziko hoření větší ( elektrické stárnutí materiálu). Na dnešních el. přístrojích (ne všech) jsou označení pro možnost montáže na hořlavý podklad- značení velké F vepsané v zaobleném trojúhelníku.

Datum: 12.08.13 07:24

Nikoliv, plechové podložky se používat nesmí! Materiál musí být tepelně nevodivý, což žádný plech není.

Datum: 11.08.13 09:47

Jen na okraj,-prodávají je skoro v každé elektře,alespoň na Trutnovsku.

Datum: 12.08.13 01:39
Zajimave je, ze pozarni odolnost CEMVITu tloustky 5mm je jenom 6 minut. Neni to nejak malo?

Datum: 12.08.13 08:38
pozarni odolnost CEMVINu tloustky 5mm je jenom 6 minut
Zdroj

Datum: 12.08.13 01:42
Kdyz uz jsme u toho CEMVINu, nevi nekdo, co znamena ten nazev? Je to cementovlaknita deska, takze to CEMV z nazvu je zjevne ten CEMentoVlaknina, ale to "I" a "N"?

Datum: 12.08.13 04:45
Zkousel jsem to dohledat do Internetu, ale asi to nebude cesky nazev (stejne jako Cembrit, Eternit, ...). Zrejme to bude nejake zevseobecnene drivejsi obchodni jmeno nebo ochranna znacka.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.