Rekonstrukce činžovního domu

Od: Datum: 09.08.13 21:51 odpovědí: 5 změna: 10.08.13 20:07

Ahoj,jen by mě zajímalo,pokud toto někdo nečetl/neřešil/neřeší někde na foru.Našel jsem na prodej činžovní dům ke kompletní rekonstrukci.Dům z roku 1930 obsahuje 24bytů 2+1,každý má cca 51m2.Je potřeba zrekonstruovat kompletně celý dům - okna,elektro,podlahy,střecha,okapy,já nevím co všechno ještě :)) Je jasný,že všechno záleží na materiálech ale máte někdo představu o jakou částku se v tomto ohledu může jednat? 10milionů? 50? Děkuji.Nejsem bohatý kupec,jen pouhý kecálek,co si jde za svým snem a co ho toto zajímá. :))

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.08.13 14:12

Určité zkušenosti mám s domem z roku 1932. Pokud budete dělat skutečně důkladnou rekonstrukci bytů (ne jen vymalovat a natřít okna), počítejde cca 500 000 Kč na byt + společné prostory, ale ty dělám postupně, takže náklady neodhadnu. Záleží na stavu a skrytých vadách (dřevomorka a pod.) Máte - li výtah, počítejte na rekonstrukci 500 - 800 tisíc. Střecha podobně.

doplněno 10.08.13 14:24:

Když píšu důkladná rekonstrukce, mám na mysli něco takového.

Ohodnoceno: 2x

Od: essi
Datum: 10.08.13 18:44

Ahoj,díky za odpověd,přesně takovuto rekonstrukci jsem měl na mysli :D,takže je to pěkná pálka na rekonstrukci :)) Kde vy máte čd z roku 1932? :))

Datum: 10.08.13 18:52

V Praze na Žižkově. Rekonstrukci dělám postupně už pár let, jak se uvolňují byty. Najednou bych na to neměl. Na druhou stranu, kdyby se rekonstruoval prázdný dům jako celek, vyšlo by to určitě laciněji a šlo by to rychleji.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 10.08.13 18:57

Znám jednoho...co rekonstruuje rodinný dům již asi 15 let (možná i déle).

Než opraví jeho tempem jednu stranu, druhá mu již zase padá..

Finančně ho to musí vyjít daleko dráž, než kdyby to udělal hned..z jedné vody na čisto.

Ale asi ho to baví

Ohodnoceno: 0x

Od: essi
Datum: 10.08.13 20:07

tak to držím palce na žižkově s rekonstrukcí:)) a na rovinu Vám závidím dům :) Ten dům co se líbí mě je za 6milionu,okolo je velký pozemek vhodný k výstavbě dalšího domu.Na tomto domu z roku 1930 jsou reklamy firem za cca 25 000/měs. :) takže to je rekonstrukce na cca 10-20milionů podle požadavků :/ ...ještě s přestavbou na nebyt.prostory v přízemí by to bylo ještě dražší prý :D

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.