Napojení na kanalizaci

Od: Datum: 09.08.13 16:41 odpovědí: 6 změna: 09.08.13 18:59

Dobrý den, chci se na vás obrátit s problémem ohledně připojení na splaškovou kanalizaci. Bydlíme ve starší zástavbě RD v okrajové části města, kde splašková kanalizace chyběla. Před několika lety začala výstavba RD, která vlastně propojila mezeru mezi námi a ostatní části města. S naším odkanlizováním se však nepočítalo a kanalizace skončila na hranici našich RD v hloubce na kterou už nebylo možné se spádově napojit. Po několika letech pokračovala 2 etapa výstavby RD, ta už byla přímo před našimi domy. Její odkanalizování bylo vyřešeno přečerpávací stanicí, napojenou na kanalizaci popsanou výše (zakončenou na hranici našich RD). Na trase této nové části kanalizace byla vybudována šachta (1000mm) v hloubce 4.5-5m s odbočkou (DN 250) která už umožnovala gravitační napojení a naše odkanalizování. Po dotazování na MěU, nám bylo oznámeno, že město s tímto nemá nic společného a na dalším postupu se musíme dohodnout přímo s firmou. Ta napojení odmítla s tím že přijde další firma na výstavbu 3 etapy RD, ta se napojí gravitačně na tuto šachtu a umožní nám se připojit.

3 etapa začala dostali jsme smlouvu, kde nám nabízí možnost připojení na splaškovou kanalizaci. Za podmínky že uhradíme podíl na výstavbě kanalizace (50m) a podíl na výstavbě přečerpávací stanice (která je už asi druhým rokem v provozu a její výstavba by měla být zahrnuta v ceně již prodaných RD z druhé etapy). Podíl byl vypočítán na 50 tis. na RD + asi 15tis přípojka. Chci se zeptat na Váš názor na tuto situaci, popř., jak by jste postupovali. Co si myslíte o ceně, jestli je reakce města v pořádku a opravdu s tímto nemá nic společného. Snad jsem to dostatečně popsal popř. můžu dodat katastr. mapu s popisem situace. Za Vaše rady předem děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.08.13 18:20
avatar

Podle mne je to naprosto v pořádku, včetně poměrně solidní cenové nabídky.

To je ČS je druhým rokem v provozu, není důvod k tomu, aby Vám (předpokládám soukromý) vlastník nepočítal podíl na její

pořízení. Podíl 50tis Kč/50m kanalizace není nijak extra přemrštěný.

Pokud to investovala soukromá firma, pak chce logicky své náklady zpět..na tom není nic špatného.

A ano, město s kanalizací opravdu nemusí mít nutně nic společného...kanalizace nemusí být a asi ani není v majetku města.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.08.13 18:29

Děkuji Vám za odpověd, aspon už vím jak se věci mají. Jenom mi podíl na kanalizaci o celkové délce 50 m a přeč. stanici pro cca 40 RD připadal vysoký.

Datum: 09.08.13 18:38
avatar

Tak to je otázka metodiky výpočtu..

Čerpací staanice pro 40RD bude cenově tak někde kolem 350-500tis / 40RD = 8750 - 12500Kč plus náklady na přípojku elektřiny atd.

50m kanalizace určitě není pro 40RD, ale jen nějaká část kanalizace k Vašemu domu..že?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.08.13 18:51

Ano jak píšete, měl by to být podíl na části kanalizace hlavního řádu, který vede rovnoběžně asi 3m od hranice našich pozemků. Přečerpávací stanice je dymenzována pro 300 obyvatel. K těm 40 RD se má stavět ještě dalších 20 RD.

doplněno 09.08.13 18:55:

50m je celková délka kanalizce, ne jen naše část, zarazila nás ještě jedna věc, stavebník uvedl, že nezáleží na počtu připojených RD cena zůstává stejná. Doufali jsme, že pokud se připojíme všichni částka bude nižší.

Datum: 09.08.13 18:59
avatar

Ano, při více RD by cena měla být nižší...

Nicméně...kdo to rozsoudí..

Pokud by to platilo město či obec, pak by to bylo "průhledné"..Ale v případě soukromého investora není pravidlo kolik si za co může říct, je to pouze na dohodě.

Nebo můžete počkat až kanalizaci převede na město či obec (což se může, ale nemusí stát). Pak by Vás připojení stálo méně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: paw®
Datum: 09.08.13 18:29
Pokud se nutne na kanalizaci nepotrebujete napojit, tak proc to chcete? Jestli vyjde levneji vyvazenj zumpy, tak neni co resit.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.