Pokladka drevěné podlahy - zkosené stěny

Od: Datum: 08.08.13 22:41 odpovědí: 6 změna: 09.08.13 06:45

Dobrý den,

Ve straším rodinném domě budu pokladat dřevěnou podlahu a zajímá mě jak začít a čeho se chytit. Stěny na sebe nejsou kolme a barák celý ujíždí do takového mírného kosočtverce. V obýváku mám velké balkonové dveře a mylel jsem že začnu podlahu pokladat kolmo na ně, to pak ale u stěn budou šikmé dořezy a opticky to asi bude působit blbě když celý barák je na šikmo. A nebo se pletu?

Mám se tedy držet stěny kde jsou dveře a pokládat to kolmo na ní a nebo se držet boční stěny a kopírovat tak šikmost baráku a tím pádem to nemít kolmé na dveře?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hop®
Datum: 08.08.13 22:55
avatar

Asi bych pokládal pohledově od dveří, tedy kolmo nebo rovnoběžně, podle zdi se vstupními dveřmi. Někdy je práce s vyměřením úhlu, kterým začít, ale většinou se toto "přemýšlení" a měření vyplatí.

doplněno 08.08.13 22:57:

Čtu dotaz znovu, vstupní dveře jsou na protější zdi než vchodové nebo na sousední?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hava®
Datum: 08.08.13 23:15

Vstupni dvere jsou na stejne zdi jako ty balkonove v obyvaku cili na tyto dvere to bude kolmo, ale na sousedni zdi to bude sikmo s dorezy. Takto jste to myslel?

Od: hop®
Datum: 09.08.13 00:14
avatar

Ano, jde jen o to, jestli jsou tyto zdi rovnoběžné.

Pohledově bych asi začal pokládat od balkónových dveří ke vstupu, rovnoběžně se vstupní a balkónovou zdí. Opticky to místnost rozšíří a prakticky budete dělat šikmý dořez na krátké straně prkna a ne po délce. Ale samozřejmě záleží na celkové dispozici místnosti...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: hava®
Datum: 09.08.13 06:45

Kvůli dopadu světla si myslím že je asi lepší nepokladat podélně ale na příč ke dveřím, viz obrázek půdorysu co jsem přiložil nebo se pletu?

Datum: 08.08.13 23:15

Předpokládám, že se jedná o dřevěnou podlahu - prkna, chybí od vás podrobné údaje o druhu práce. Máte tedy jen 2 možnosti, začít v nejzazší části a skončit u dveří, nebo lze i naopak, záleží jak to bude lépe vycházet a jak vedou trámy. Zakreslil bych si přesné rozměry do čtverečkovaného papíru a uvidíte, jak to bude vycházet. Zkosené stěny nebudou problém, poslední prkna se budou upravovat přímočarou pilou v případné kombinaci s hoblíkem. V případě potřeby se přidá pomocný trámek pro připevnění konců koncových prken., protože zřejmě dojde k tomu, že konce prken nechytnou příslušný trám. Snažte se začínat drážkou od stěny směrem ke dveřím. Tak bych to dělal já - praktický amatér, rozhodný je směr trámů. Profíci možná budou jiného názoru, ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hava®
Datum: 09.08.13 06:43

Dobrý den,jde o dřevěnou podlahu ale bude se lepit. Přikládám půdorys místnosti s načrtnutím jak jsem myslel že bych to dělal už kvůli dopadu světla. řezání prken u šikmých stěn mi nevadí, spíš mě zajímá zda se to tak děla a nebude to opticky vypadat nějak divně když ty stěny jsou šikmé a prkna budou rovně.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.