Stavební úřad nereaguje, jak dál?

Od: Datum: 08.08.13 18:57 odpovědí: 3 změna: 09.08.13 18:08

Sousedův RD, respektive střecha přesahuje cca 18 cm, nad naši střechu RD, taktéž zateplení jeho RD přesahuje přes náš RD.

Stavební úřad toto nechce řešit i když je zde porušeno ustanovení §25 odst.5, vyhlášky č. 501/2006 Sb. " stavba / ani/ její část nesmí přesahovat na sousední pozemek." Tvrdí, že jde o majetkový spor! Kam se obrátit? Je nějaký vyšší stavební úřad, než jen městské části?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hillen
Datum: 08.08.13 19:07

Ano, Krajský úřad je nadřazený úřadu městskému ve veškerých odborech. Tedy pokud chcete podat stížnost na daný stavební úřad, podává se toto na příslušný Krajský úřad. Divné ale je, že vás nikdo nežádal o souhlas při těchto úpravách. Tedy pokud to jsou úpravy nové (po zateplení a úpravě, z tohoto popisu nelze vyčíst.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.08.13 23:16
avatar

Když nějaký úřad nekoná přesně podle zákona, což je jejich povinnost, máte právo podat stížnost k nadřízenému úřadu. Zkusil bych také vyzvat písemně doporučeným dopisem majitele, aby odstranil nezákonný stav. Pokud daný stav vznikl v době kdy jste již nemovitost vlastnili a nebyly Vámi dané úpravy schváleny, pravděpodobně došlo k mnoha přestupkům. Takové úpravy asi ani neměly být povoleny. Možná tedy jejich povolením porušil zákon stavební úřad což už může být pro ně zásadní problém. Takže pokud nebude ani soused reagovat, začít to řešit přes policii. Na radu, jak přesně postupovat, je málo informací.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: terier
Datum: 09.08.13 18:08

Moc děkuji za radu. Prosím, napište co ještě za informace potřebujete, budu se snažit upřesnit situaci. Děkuji.

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.