Rekonstrukce kanalizace

Od: Datum: 08.08.13 09:55 odpovědí: 5 změna: 22.08.13 11:28

Dobrý den,

provádím v současné době rekonstrukci kanalizace pod domem.Páteř odpadního potrubí mám z KG trubek,jednotlivé odbočky z HT trubek.Sice pozdě,ale ptám se,zda jsou HT trubky vhodné do země,zda snesou potom zatížení betonem?A co se dává pod tyto odpadové trubky jako podloží?Podsypat pískem?Lze vůbec rovnou na potrubí dávat beton nebo je vhodná nejprve nějaká vrstva?

Díky a hezký den

doplněno 22.08.13 10:02:

Ještě se tak blbě zeptám,jak vysoká vrstva písku se dává na potrubí?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 08.08.13 10:17

Dobrý den, nejlépe se podívat přímo na odpovědi výrobce. Tam je vše uvedeno. Je tam i o tom zabetonování, které je možné za podmínek, které tam uvádí (zalepení spojů páskou). Jinak, KG trubky se ukládají do pískového lože. Zdravím!

http://www.kanalizacezplastu.…/clanky/casto-kladene-dotazy/

Ohodnoceno: 0x

Od: hop®
Datum: 08.08.13 21:25

HT nejsou určené do země, ale pokud budou přebetonovány, tak ten tlak čerstvého betonu unesou, po vytvrzení už bude beton samonosný. Jiná situace by byla třeba vedení kanalizace v HT pod nezpevněnou polní cestou, tam bych trval na KG...

Datum: 22.08.13 10:17

Venkovní ležaté potrubí, tedy zpravidla PVC KG SN4 nebo SN8 se ukládá takto:

v komunikaci:

http://www.pipelife.cz/media/…s/KG_SN4_SN8_V_KOMUNIKACI.jpg

ve volném terénu:

http://www.pipelife.cz/media/…trubi_KG_SN4_SN8_v_terenu.jpg

PPs HT potrubí se pro ležatou kanalizaci nepoužívá a tudíž pro ně není ani vypracováno schéma..

Od: fribble*
Datum: 22.08.13 11:24

Když jsem dělal odpady, o KG neměl ještě nikdo tušení. Takže všechno v HT, místy v zemi, místy v betonu, podsyp pískem jen pro dodržení spádu a ještě jsem si liboval, jak jsem moderní - žádná kamenina, jen plast (tenkkrát vlastní septik). A funguje to vlastně dodnes, jen je přidáno pár metrů KG v vybudované obecní kanalizaci.

doplněno 22.08.13 11:25:

Pardon - KG k vybudované obecní ...

Datum: 22.08.13 11:28

"ještě jsem si liboval, jak jsem moderní - žádná kamenina, jen plast"

Ano...před dvaceti lety se toto nazývalo "moderní materiály"...

Než se přišlo na to, že kamenina je kamenina..

Dnes je opět kamenina moderní...a hodně používaný materiál. Je proč..

Mimo to, PVC KG je vlastně ten nejobyčejnější a nejlevnější plast co lze do země dát. Existují lepší (ale samozřejmě dražší) materiály.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.