Bojler - spínací skříňka na noční proud

Od: Datum: 08.08.13 08:46 odpovědí: 7 změna: 08.08.13 18:39

Po výměně bojleru za nový se zjistilo, že nefunguje spínací skříňka na noční el. proud (kvůli ohřevu vody), myslíte, že se musí vyměnit celá? Starý bojler byl rozbitý a tekla jen studená, nový je v pořádku, ta odstávka teplé vody před výměnou trvala cca 3 roky, děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.08.13 09:04

Nevím, co myslíte spínací skřÍňku na noční proud - pokud myslíte vypínač, který máte možná vedle vedle bojleru, který má možná tzv. doutnavku, která signalizuje světélkem, že noční proud je zapnut, tak se může stát, že odešla pouze doutnavka, bojler by měl ale normálně hřát, což mimojiné signalizuje také kontrolka u reostatu bojleru. Pokud "odešel" tento reostat, vyměňte jej...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bonie*
Datum: 08.08.13 09:20

Tohle je jako věštění z křištálové koule

Chce to elektrikáře, co by to všechno změřil, těch důvodů proč... může být hodně a sám/a to rozhodně opravovat nemůžete

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.08.13 09:23
avatar

Přesně tak,mohou být vadné hodiny co dávají impuls do stykače,může být vadný stykač,může být vadný vypínač či vlastní ohřev v bojleru.A nebo Vám také mohli noční sazbu odebrat.Možností je spousta.Chce to elektrikáře a jít pěkně od začátku.Také Vám mohli hodiny vyměnit a sazbu dát na jiný čas než jste byli zvyklí.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 08.08.13 09:30
avatar

Pokud tři roky nebyl boiler v provzu, obávám se, že není zapojen noční (nízký) tarif. Koukněte se do vyúčtování, máte uvedeny dvě sazby? Koukněte na elektroměr, máte ho dvojtarifní?

Ten kdo vyměňoval boiler měřil kabely?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.08.13 12:24

Tak už jsem zavolala elektrikáře, ten nakonec volal na ČEZ, je to vina na jejich straně a přijedou to hned zítra opravit, něco s tou spínací krabičkou od nich ( nespíná na noční proud, ten mám nastaven). Jsem jen ženská ( kytičky, zvířátka..), pánové mi prominou můj způsob vyjadřování k této věci a děkuji Vám všem za pomoc .

Datum: 08.08.13 12:32
avatar

Rádo se stalo.Od toho jsme tady.:).(kytičky,zvířátka...*smich*).krásný zbytek dne. HM.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.